Tyrėjų savaitė

Šviečiant šiltai rugsėjo saulei ir laukiant kasmetinės Tyrėjų nakties, Panevėžio r. Karsakiškio Strazdelio pagrindinės mokyklos mokiniai paskutinę rugsėjo svaitę tapo tikrais tyrėjais.

Šeštos klasėsmokiniai, pasitarę su geografijos mokytoja E. Jackevičiene, sugalvojo patikrinti, ar 1geografijos vadovėlyje pateiktos žinios atitinka tikrovę. Rugsėjo 28 d. vyko netradicinė geografijos pamoka „Nemesk kelio dėl takelio…“ Pamokos pradžioje mokiniai susipažino su pagrindinėmis ir tarpinėmis pasaulio kryptimis, jų nustatymo būdais, pažinimą pagal pasaulio kryptis. Keliaudami miškeliu, aptiko  apsamanojusį  ir apaugusį kelmą, tyrinėjo medžių kamienus bei lajas, prie upelio apžiūrinėjo akmenis. Svarbiausias darbas buvo nustatyti pasaulio kryptis pagal mechaninį laikrodį. Nubraižę Saulės laikrodį, patikrino šiaurės – pietų kryptį pagal tikruosius kompasus. Grįždami dar aptiko prie žaibo įskelto medžio įsikūrusį skruzdėlyną bei keletą bičių avilių. Gamtos požymių tyrimas yra vienas iš praktinių būdų mokytis geografijos. Mokiniams jis labai patiko.

2

3

45

6

Septintokai, vadovaujami biologijos mokytojos G. Jankuvienė,  mokėsi pasiruošti mikroskopinius preparatus, kuriuos po to stebėjo per mikroskopus. Matė svogūno, obuolio, morkos ląsteles.7

1098Devintokai, kartu su matematikos mokytoja Alma Bukelyte atlikdami  tyrimą  „Mokinių ūgis“, pritaikė per matematikos pamokas įgytas žinias.

11Per fizikos (mokytoja Lina Seliokienė) ir chemijos (mokytoja Janina Žemgulienė)  pamokas mokiniai stebėjo ir atliko įvairius bandymus, žiūrėjo filmus apie Visatą. Aštuntokai  per pertraukas visus mokė žaisti Pipiro žaidimą.  Tyrinėti teko ir internete ieškant Lietuvos mokslininkų, kurių turime  tikrai nemažai.

Po įvairių  savaitės veiklų ketvirtadienį fizikos mokytoja L. Seliokienė visus mokinius pakvietė  dalyvauti protomūšyje, kurio  nugalėtojais tapo šeštokai Augustė ir Martynas  bei septintokas Liutauras.

Lina Seliokienė, fizikos mokytoja