Sveikatingumo diena Tiltagalių skyriuje

Sveikas gyvenimo būdas, asmens harmonija su gamta, padeda žmogui gražiai, sveikai ir ilgai gyventi.

Jau antrus metus  Karsakiškio Strazdelio pagrindinės mokyklos Tiltagalių skyriuje vykdomas tęstinis projektas „Sveikai gyvensi–ilgai nesensi“. Rugsėjo 20 dieną mokytojos Lolita Skumbinienė ir Nida Stakienė su ugdytiniais vyko į sveikatingumo centrą „Impuls“, kur mokytoja Lolita pravedė paskaitą „Organizmo grūdinimas vandens procedūromis“. Užvirė karšta diskusija apie tai, kaip kiekvienas grūdina savo organizmą, ar daro rytais mankštą ir kodėl visa tai naudinga mūsų organizmui.

Sveikatingumo centre mokytoja Lolita paaiškino, kaip reikia kvėpuoti plaukiant ir sportuojant vandenyje, pamokė įvairių pratimų vandenyje, todėl vaikai visai nebijojo panirti po vandeniu. Dar vaikai sužinojo, kaip išlikti ramiems ištikus nelaimei, veltui neeikvoti jėgų, o plūduriuojant ant vandens laukti pagalbos. Baseino darbuotojai aprūpino mokinius visomis plaukimo priemonėmis ir kantriai atsakinėjo į vaikų pateiktus klausimus. Daugelis mokinių vyko į baseiną pirmą kartą, todėl viskas buvo labai įdomu. Daug emocijų suteikė apsilankymas pirtyse, o ypač –  Ledo kambaryje. ten vaikai įkaitusius kūnus trynėsi  ledu ir džiaugėsi, kad visai nešalta.

Smagu, kad mokiniai domisi sveika gyvensena. Daugelis iš jų pasirinko mokytojos Lolitos Skmbinienės  vadovaujamus neformaliojo švietimo užsiėmimus „Švari aplinka–sveikas vaikas“, kur daug dėmesio yra skiriama sportui, gamtai ir sveikatai, siekiama, kad ugdytiniai būtų žvalūs, puikios fizinės formos, taisyklingos laikysenos.

Mokytoja Lolita Skumbinienė