Šiaurės šalių bibliotekų savaitė Karsakiškio Strazdelio pagrindinėje mokykloje

Karsakiškio Strazdelio pagrindinės  mokyklos biblioteka jau septynioliktą kartą dalyvavo tarptautiniame Šiaurės  šalių bibliotekų savaitės projekte ,,Šiaurės salos“. Projekte, kuris mus  sustabdė įvykių bėgsme, praplėtė mūsų akiratį, išsamiau supažindino su Šiaurės šalių literatūros lobiais, skatino mus puoselėti ir populiarinti garsinį skaitymą.

Savaitę pradėjome tradicine ,,Šviesos ir žodžio švente“. 1-6 klasių mokiniai skaitė ištrauką iš suomių rašytojo Mauri Kunno knygos ,,Lobių sala“, o 7-10 klasių mokiniai skaitė ištrauką iš suomių rašytojos Maria Turtschaninoff fantastinio romano ,,Maresė“.

Kitą dieną perskaitytą ištrauką iliustravome. Pirmavo savo darbelių gausa pradinių klasių mokiniai. Mokyklos bibliotekoje parengta ir pristatyta knygų parodėlė ,,Astridai Lindgren – 110“. Pravesta diskusija ,,Kuo mane žavi  Astridos Lindgren kūryba?“ Stebėjome ir žavėjomės video ,,Šiaurės salos“ stebuklais.

Greit prabėgo savaitė. Atėjo diena, kai turėjome įvertinti ir įsivertinti savo darbus. Net trisdešimt pradinių klasių mokinukų buvo apdovanoti  Šiaurės bibliotekų savaitės ,,Šiaurės salos “skirtukais ir atminimo dovanėlėmis. Nutarėme kiekvienas perskaityti po vieną Šiaurės šalių rašytojo knygą.

Danguolė Jusytė, lietuvių kalbos mokytoja, bibliotekininkė