PIEVOS GYVENTOJAI

Kartu su pavasarine saule ir pavasariniais žiedais pabunda ir patys mažiausi pievų gyventojai vabzdžiai. Boružiukų grupės ugdytiniai su pačiais mažiausiais pievų gyventojais susipažino ,,užsukę“ pas juos į svečius. Saulėta diena vaikai nešini padidinimo stiklais išskubėjo į darželio kiemą ieškoti pačių mažiausių pievos gyventojų. Pirmiausiai vaikai atrado sraigę, kuri savo namelį visada nešiojasi su savimi. Po gėlyno akmeniu aptikome skruzdėlyną, kurio koridoriais zujo skruzdės darbininkės. Vaikams labai patiko stebėti, kaip šios tokios mažos tempia skruzdžių kiaušinėlius. Labai gaila, kad neradome boružėlės, o margaspalvis drugelis plasnojo aukštai ir mes jo negalėjome apžiūrėti iš arčiau. Susipažinę iš arčiau su pievos gyventojai boružiukų grupės vaikai gamino savo pievą ir joje apgyvendino vabzdžius su kuriais susipažino. Iš kiaušinių dėkliukų vaikai pagamino bites, drugelį, boružėles, skruzdėles ir slieką, kuris po lietaus pasirodo pievoje. Ant kartono vaikai suklijavo iš žalio lapo iškarpytus žolės stiebelius, priklijavo įvairiaspalves gėles. Kai pieva buvo paruošta, o vabzdžiai išdžiuvę priklijavo akytes, sparnelius ir apgyvendino naujuose namuose – pievoje, kurioje visada žydi gėlės.

Lora Stasiūnienė