Netradicinė technologijų pamoka

DSCN9086Karsakiškio Strazdelio pagrindinės mokyklos 6–8 klasių mokiniai dalyvavo netradicinėje technologijų pamokoje, kuri vyko KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakultete.

Jos metu mokiniai aplankė fakulteto Robotikos laboratoriją, savo įranga garsėjančia visoje Lietuvoje. Čia jie susipažino su robotų veikimo principais, reikšme mūsų gyvenime. Laborantas            R. Klemka pademonstravo įvairius robotus. Mokiniai susižavėję stebėjo pramoninius robotus, pilstančius į stiklines girą. Mobilūs robotai darė mankštą, šoko, o vienas jų buvo Kalėdų senelis.

Antroji pamokos dalis vyko Technologijų mokymo centre, kur moksleiviai susipažino su elektronikos pagrindais, alternatyvios elektros energijos gaminimo ypatumais, tuo pačiu pagilino technologijų ir fizikos žinias. Mokiniai  turėjo galimybę savarankiškai surinkti elektros schemas ir išbandyti jų veikimą, valdyti robotą ar pamėginti jį užprogramuoti nesudėtingoms veikloms. Centre esanti įranga įgalina demonstruoti mechatronikos veikimo principus, robotinių jutiklių funkcijas.

Netradicinė pamoka padėjo mokiniams susipažinti su technologijų mokslais ir paskatino domėjimąsi pažangiausiomis technologijomis. Gauta informacija gali būti svarbi ateityje renkantis technologijų krypties studijas.

Technologijų mokytoja Sandra Pribušauskienė

DSCN9101 DSCN9099 DSCN9095 DSCN9092