Netradicinė istorijos pamoka Vilniaus senamiestyje

2013 metų ruduo spalvotas ir šiltas taip ir kviečia dar pakeliauti, pasidžiaugti mūsų šalies grožiu.

5 ir 6 klasių mokiniai kartu su auklėtoja išsiruošė į Vilnių. Kelionė neprailgo, ir jau  apie 10 valandą pravėrė Vilniaus Katedros duris, kur sušilo, apžiūrėjo bažnyčią, uždegė žvakeles, nes artėja Vėlinės. Taip prasidėjo mūsų istorijos pamoka

,,Tik pažinę praeitį, galėsime kurti ateitį‘‘. Užkopėme į Gedimino kalną. Kai kurie mokiniai Gedimino pilį matė pirmą kartą. Tada prisiminėme Gedimino sapną, Viniaus įkūrimo istoriją, supynėme jau žinomus faktus, datas ir įvykius su naujais potyriais, istorinėmis žiniomis, prisilietėme prie akmeninių sienų, riterių šarvų, matėme daug eksponatų, o viską vainikavo nuostabi Vilniaus panorama.

Tada vingiuotomis senamiesčio gatvelėmis pasiekėme šv.Onos bažnyčią, kur grožėjomės gotikos subtilumais, apžiūrėjome prezidentūros pastatus, lankėmės naujai atidarytame parke.

Visi nekantriai laukė ekskursijos po Valdovų rūmus, kur nustebome pamatę kokio storio gynybinės sienos buvo statomos, nustebino koklių paroda, akį džiugino gobelenai, senoviniai baldai, o ypač Žygimanto Augusto sostas…

Galime būti labai išdidūs, nes esame didingos praeities paveldėtojai.

Raimonda Kupčinskienė,

istorijos mokytoja