Nerimstanti ieško dvasia…

Karsakiškio Strazdelio pagrindinės mokyklos mokiniai, projekto ,,Gimtinės takais“ dalyviai, vyko į edukacinę–pažintinę kelionę ,,Nerimstanti ieško dvasia…“ Maironio 155- osioms gimimo ir 85-osioms mirimo metinėms paminėti.

Iš pradžių susipažinome su respublikinės konferencijos ,,Maironis – tautos dvasios žadintojas“  medžiaga. Mūsų padūmavusi žemė išaugino Lietuvai didžią asmenybę. Klausant ir skaitant spaudoje daugybę pagarbos žodžių seniai mus palikusiam Kūrėjui, vėl prieš akis iškilo šviesus Jo paveikslas ir svarbiausias kūrybos bruožas – ištikimybė Lietuvos žmogui, giliausias susirūpinimas krašto ateitimi.

Ruošėmės šiai išvykai: mokėmės deklamuoti, skaityti Maironio eilėraščius, dainuoti Poeto žodžiais  sukurtas dainas, artimiau susipažinome su Maironio asmenybe, kūrybiniais momentais, stengėmės suvokti knygos ir gamtos svarbą žmogaus gyvenime, vertinti literatūrą kaip tautos kultūros dalį, kuria perduodama praeities kartų patirtis, vertybės, tradicijos, padedančios žmogui ugdytis tautinę savimonę, tapti visaverčiu savosios kultūros dalyviu.

Palangoje mus pasitiko ošianti Baltijos jūra. Aplankėme Palangos dvarą –neorenesansinio stiliaus Tiškevičiaus rūmus – Palangos gintaro muziejų, pasivaikščiojome po parką, užlipome ant Maironio apdainuoto kalno, skaitėme jo eilėraščius, klausėmės ir dainavome jo žodžiais sukurtas dainas, sustojome prie Nijolės Gaigalaitės skulptūros ,,Jūratė ir Kastytis“, Roberto Antinio skulptūros ,,Eglė žalčių karalienė“ ir kt. Praėjome tais takais, kuriais prieš 85 metus vaikštinėjo mūsų didysis dainius Maironis, kuris taip mylėjo Baltijos jūrą, mėgavosi josios ošimu. Ieškojome savojo akmenuko, nes Poetas kiekvienais metais iš Palangos parsiveždavo akmenėlį.

Išvykos metu aplankėme Rosher saldainių gamyklą Klaipėdoje, dalyvavome edukacinėje programoje – patys gaminome ledinukus. Susipažinome su Vakarų laivų statykla, Retro automobilių muziejumi Šeduvoje.

Savo kelionę baigėme Maironio gimtinėje. Aplankėme Poeto namus–muziejų, klausėmės jautraus  gidės pasakojimo.

Ši  išvyka mums visiems labai patiko Tai atsispindi ir mokinių refleksijose. Daug sužinojome –  mokinių užpildytos viktorinos, išspręstas kryžiažodis.

Danguolė Jusytė, maironiečių būrelio bei projekto ,,Gimtinės takais“ vadovė