Nacionalinė ugdymo karjerai savaitė Karsakiškio Strazdelio pagrindinėje mokykloje

20151130_111159„Jeigu negali nuspręsti, kur eiti, už tave nuspręs kiti…“ Šie nežinomo autoriaus žodžiai paskatino mūsų mokyklos mokytojus padėti mokiniams save geriau pažinti, ieškoti teisingų sprendimų renkantis karjerą, supažindinti su pageidaujamos profesijos žmonėmis. Juk jau mokyklos suole turi pasirinkti ateities profesiją, kurią kartais idealizuoji, nežinodamas ir nesuvokdamas visų darbų, niuansų, kuriuos tenka atlikti. Todėl labai džiugu, kad į kvietimą apsilankyti mūsų mokykloje atsiliepė ne vienas savo profesijoje nemažą karjerą padaręs žmogus. Atvykę atstovai moksleiviams papasakojo apie savo profesijos ypatumus, specifiką, svarbiausius dalykus jų karjeros kelyje.

Lapkričio 23 d. mūsų mokykloje prasidėjo nacionalinė ugdymo karjerai savaitė. Pirmadienį 9–10 klasių mokiniams vyko paskaita „Psichologiniai profesijos pasirinkimo aspektai”, kurią nuotaikingai ir aiškiai dėstė psichologijos dėstytojas Laimutis Vasilevičius. 5–8 klasių mokiniams Panevėžio kolegijos statybos inžinierijos II kurso studentai Laura Gudaitė ir Ovidijus Pilkauskas išradingai ir patraukliai pristatė savo paruoštą medžiagą „Aukščiausi pasaulio pastatai“. Šioje paskaitoje mokiniai pamatė ne tik aukščiausius pasaulio pastatus, bet ir susipažino su statybų įvairove, terminais. Susipažinti su statybininko profesija ir pasirinkimo aspektais padėjo Jovita Černienė, Panevėžio kolegijos studijų ir centro konsultantė.

Trečiadienį, 25 dieną, mokykloje svečiavosi Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės štabo Regioninio karo prievolės ir komplektavimo skyriaus viršininkaskapitonas Evaldas Zelba, kuris labai profesionaliai, įdomiai ir aiškiai papasakojo apie savanorius, jų gyvenimo ir darbo sąlygas, atlyginimą. Pristatė batalionų išsidėstymą Lietuvoje. Moksleiviai, atsakę teisingai į pateiktus klausimus, gavo įvairių prizų. Svečias mokyklai paliko knygų, žurnalų karine tematika.

Jau trečius metus Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalia Grybauskaitės globoja projektą „Kam to reikia“, kuris organizuoja Nacionlinę karjeros savaitę. Mūsų mokykla šiemet pateko į šį projektą, todėl turėjome galimybę susitikti ir pabendrauti su savanoriais. Penktadienį   5–10 klasių mokiniai išklausė paskaitas „Gyvūnas ne žaislas. Rinkis atsakingai“ ir „Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, jos funkcijos, uždaviniai“. Lektoriai, kompetetingi Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atstovai: veterinarijos gydytoja inspektorė Laima Šomkienė, atsakinga už gyvūnų gerovę, ir Panevėžio valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininko pavaduotojas Žydrūnas Vaišvila supažindino su jų darbo kasdienybe ir iššūkiais, įstatymais, kurie gina gyvūnų teises. Suprantamai atsakė į mokinių ir mokytojų pateiktus klausimus.

Pirmadienį, 11-30 d. 5–10 klasių mergaitės vyko į treniruočių studiją „STIMULUS” Panevėžyje. Direktorė Jurgita Bagdonienė su meile pristatė savo studiją, įkūrimo pradžią, veiklą, koleges–bendramintes. Pakvietė į erdvią, veidrodžiais apipavidalintą salę, kur kartu su trenere atlikome keletą kalanetikos pratimų. Sužinojome, kad čia galima lankyti pilates, kalanetikos, kūno dizaino, medeliuojamąsias treniruotes, klausytis seminarų, paskaitų, naudotis grožio procedūromis. Taip pat susipažinome su marketingo, trenerio, vadybininko, kinezaterapeuto profesijomis.

Tuo pačiu laiku 5–10 klasių berniukams vyko atvira veikla mokykloje „Automobilių mechaniko profesija“. Lektorius – Vidas Pečiulis, anglų kalbos mokytojas, laisvalaikiu besidominantis automobiliais. Pasirinkome pristatyti šią profesiją todėl, kad rugsėjo mėnesį buvo atliktas tyrimas, kuris išreitingavo moksleivių profesijų pasirinkimą ir mechaniko profesija surinko daugiausia taškų. Lektorius ne tik pristatė skaidres apie šią profesiją, bet ir parodė keletą filmų, paruošė įdomių užduočių.

Šią savaitę vykusių susitikimų pagrindinis tikslas – profesijų atstovams betarpiškai pristatyti savo profesiją moksleiviams, o svarbiausia paskatinti savo karjeros kelią planuoti jau šiandien.

Nijolė Mogilovienė, mokytoja,

atsakinga už ugdymą karjerai