Lietuvių kalbos savaitė „Kalbu aš motinos kalba“ Karsakiškio Strazdelio pagrindinėje mokykloje

Naujas vaizdasjūratėVasario 29 d. – kovo 6 d.  mokykloje buvo paskelbta Lietuvių kalbos savaitė ,,Kalbu aš motinos kalba…“. Mokykloje vyko daug renginių, skirtų lietuvių kalbai.

Pirmąją savaitės dieną paskelbėme akciją ,,Padėk sau ir Tėvynei. Puoselėk savo kalbą“. Visi stengėmės kalbėti taisyklingai, raiškiai, vaizdžiai, žinutes rašėme lietuviškais rašmenimis. Buvome mandagūs, nebijojome mokyti ir taisyti tą, kas lietuvių kalbai svetima, nes lietuvių kalba – mūsų gimtoji kalba. Mūsų tėvų kalba. Mūsų būties ir buities kalba.

Antrąją dieną pradėjome „auginti“ ketureilių, skirtų lietuvių kalbai, medį. Jį augino visa mokykla. Ketureilius rašė ir pirmokas, ir penktokas, ir dešimtokas, ir mokytojas, ir mokyklos darbuotojas. Rašė tie, kuriems lietuvių kalba yra brangi.

Trečiąją dieną mokyklos bibliotekoje galėjome pavartyti žodynus – buvo parengta ir pristatyta paroda ,,Ką slepia žodynai…“

Ketvirtąją dieną vedėme viktoriną „Aš myliu savo gimtąją kalbą“ pradinių klasių mokiniams.

Mokinukai rašė, spėliojo žodžius, skaičiavo raides, minė mįsles, žaidė įvairius žaidimus, tuo praplėsdami savo žinias apie skambiausią pasaulyje kalbą – lietuvių kalbą.

Penktąją dieną mūsų mokyklos dešimtokai vedė viktoriną ,,Moki žodį – žinai kelią“ 5–8 klasių mokiniams. Buvo sudarytos keturios mišrios komandos, kurios tarpusavyje kovojo, atsakinėdamos į viktorinos vedėjų – Leonardo, Domanto, Andriaus – klausimus, atlikdamos užduotis, mindamos mįsles, piešdamos daiktavardį, būdvardį, skaitvardį ir kt. Labai gražiai darbus atliko Eglutė (7 klasės mokinė), Eglutė (6 klasės mokinė), Augustė (5 klasės mokinė), Liveta         (5 klasės mokinė). Mokiniai pakartojo, ką jau žinojo, sužinojo daug naujo, ir visi nugalėjo. Visos komandos buvo apdovanotos.

Lietuvių kalbos savaitė „Kalbu aš motinos kalba…“ baigėsi. Tačiau renginiai, skirti Lietuvių kalbai, vyksta. Laukiame susitikimo su vertėju, literatūrologu, humanitarinių mokslų daktaru Silvestru Gaižiūnu, kuris pažadėjo papasakoti mūsų krašto ir mokyklos istoriją bei pristatyti savo naują knygą.

Lietuvių kalbos mokytoja Danguolė Jusytė

132700 Naujas vaizdas124707 Naujas vaizdas124837 Naujas vaizdas125033 Naujas vaizdas201603044 Naujas vaizdas201603046