Kraujo ir organų donorystės diena

Kiekvienais metais spalio mėnesį yra minima pasaulinė organų donorystės ir transplantacijos diena. Ši diena buvo paminėta ir Karsakiškio Strazdelio pagrindinėje mokykloje. Ją organizavo ir įvairias veiklas vykdė mokinių komanda, sudaryta iš 8-9 klasių mokinių. Be to, jie  dalyvauja Panevėžio miesto ir rajono savivaldybių organizuotame konkurse ,,Dovanokime viltį gyventi“. Šio konkurso tikslas – skatinti mokyklos bendruomenės domėjimąsi kraujo ir organų donoryste, formuoti teigiamas nuostatas apie neatlygintiną donorystę bei vykdyti švietėjišką veiklą apie donorystę ir transplantaciją.

Besiruošdama renginiui iniciatyvių mokinių komanda atliko apklausą Karsakiškio gyvenvietėje. Buvo aplankyti ir apklausti ne tik kaimo gyventojai, bet ir seniūnijos, kultūros namų, bibliotekos, girininkijos darbuotojai. Jiems buvo įteikti lankstinukai apie kraujo ir organų donorystę.

Nuo pat ankstyvo ryto iniciatyvių mokinių komanda prie mokyklos durų pasitiko visus  mokinius, mokytojus ir juos papuošė savo sukurtais ir pagamintais ženkliukais-emblemomis apie kraujo ir organų donorystę. Taip pat organizatoriai išdalino daug savo sukurtų lankstinukų, siekdami informuoti ir vaikus, ir suaugusiuosius apie neatlygintiną donorystę, apie tai, kad kiekvieną dieną ligoninėse trūksta kraujo ir žmonės su viltimi laukia donorų.

Mokiniams buvo aiškinama apie kraujo ir organų donorystę, apie kraujo donorystės poveikį sveikatai, buvo stebimas kino filmas ,,…ir širdis iškeliauja“.

Šio renginio metu mokiniai prisijungė ir dalyvavo kolektyvinėje mankštoje ,,Augsiu aktyvus 2011“. Visi suprato, kaip svarbu būti sveikiems ir kad tik sveikas žmogus gali padėti kitiems.

Po šio renginio, atrodo, nebeliko nė vieno, abejingo tokiam trapiam dalykui kaip gyvybė.  Turbūt dažnai užmirštama ir nesusimąstoma, kad mes dažnai ir daug kartų gyvenime galime padėti kitiems žmonėms, taip išgelbėdami ne vieną gyvybę. Todėl iniciatyvių mokinių komanda linki visiems: ,,Būkite solidarūs ir padėkite tiems, kuriems reikia Jūsų pagalbos!“.

Greta Jankuvienė, biologijos mokytoja