Kelionė po Ignalinos kraštą

Panevėžio rajono savivaldybė skyrė lėšų Smurto ir patyčių prevencijos programos projektui „Gyvenu draugiškai- augu linksmai -2 “. Vienas iš planuotų šio projekto renginių – pažintinė kelionė po Ignalinos kraštą. Pradinukai , kartu su tėveliais ir mokytojomis,  žvaliai nusiteikę išriedėjo į Aukštaitijos nacionalinį parką. Važiuodami grožėjomės rudeniška Lietuvos gamta.

Pirmoji sustojimo vieta – Ginučių piliakalnis. Turėjome puikią galimybę gerai pramankštinti kojas  – kopėme ilgais laiptais link piliakalnio viršūnės. Kopiant atsivėrė nepakartojama ežerų krašto panorama. Aplankėme Ginučių vandens malūną, grožėjomės nuostabiais vaizdais nuo Šiliniškių apžvalgos bokšto.

Vėliau skubėjome į Paukščių kaimą. Mus pasitiko didžiulė pelėda, kuri pakvietė pasibūti, pamatyti, išgirsti ir  pavirsti  linksmais viščiukais. Vaišinomės milžiniškoje keptuvėje ant laužo ugnies iškepta kiaušiniene  ir ką tik išvirta kvapnia žolelių arbata bei gardžiais šeimininkės keptais sausainiukais. Rašėme savo norus žąsies plunksna, juos nunešėme Laimės paukštei, kad ji juos išpildytų. O kiek džiaugsmo buvo, sutikus šilkaplunksnius paukščius, žąsis ir antis , įvairių rūšių povus, fazanus,  įspūdingą stručių šeimyną. Iš sodybos šeimininkės išgirdome įvairiausių istorijų apie naminius paukščius.

Projekto dalyviai, aktyviai ir turiningai praleidę laiką, grįžo namo pavargę, tačiau kupini įspūdžių, naujų žinių, patyrę teigiamų emocijų.

Pradinių klasių mokytoja Nida Stakienė

Jūs galite komentuoti, arba sekti komentarus.