Išvyka į Molėtus

Panevėžio rajono savivaldybė skyrė lėšų Smurto ir patyčių prevencijos programos projektui „Gyvenu draugiškai- augu linksmai“. Vienas iš planuotų šio projekto renginių – išvyka į Molėtus , aplankant etnokosmologijos muziejų ir Žalvario parką.

Pirmiausia ekskursijos dalyviai aplankė etnokosmologijos muziejų. Susipažinę su muziejaus eksponatais, pradinukai nepabūgo aukščio , kilo į muziejaus apžvalgos aikštelę. Pakilę grožėjosi nuostabia miškų ir ežerų panorama bei stiklo dirbinių paroda. Smagu, kad kartu su vaikais, dalyvavę tėvai , aktyviai įsitraukė į gido pateiktų užduočių atlikimą. Praktinis edukacinis užsiėmimas vyko Saulės sistemos akmenų rate. Dalyviai mokėsi naudotis kompasu, gilino žinias apie planetas. Pasivaikščioję po muziejaus lauko ekspoziciją, mokiniai skubėjo į Žalvario parką. Čia laukė aktyvios ir linksmos pramogos. Parko šeimininkas ne tik papasakojo daug istorijų, mokė mąstyti kitaip, bet buvo paruošęs daug smagių rungčių, įvairių žaidimų. Vyko net diskoteka!

Vaikų mintys po ekskursijos:

„Labiausiai patiko bėgimas su penkiavietėmis slidėmis ir ėjimas Salo batais bei maudynės kamuoliukų ir kempinėlių baseinuose“ (Gustė).

„Man  labai patiko muziejuje. Sužinojau įdomių dalykų. Pamačiau meteoritų. Žalvario parke man labai patiko keliauti rąstais per pelkę.“ (Viltė).

„Ši ekskursija buvo nepamirštama. Ji man labai patiko, nes buvo linksma ir nenuobodu. Aš daug sužinojau ir daug ko pasimokiau“ (Guoda).

„Ekskursija buvo tokia įdomi, o ypač kosmoso muziejuje. Sužinojau apie kosmonautus, grožėjausi nuostabiais vaizdais. “ (Gabija).

„Ekskursija labai patiko. Sužinojau apie kosmosą. Gidas Algirdas pasakė:

-Reikia gerbti ir mylėti tėvus“. (Atėnė).

„Labiausiai man patiko slidės, kuriomis reikėjo po kelis žmones vaikščioti ir „pomidorai“, kuriuos užsivilkus , reikėjo nuversti kitą „pomidorą“. Tikiuosi bus daugiau tokių linksmų ekskursijų!“ (Deimantė).

Projekto dalyviai, aktyviai ir turiningai praleidę laiką, grįžo namo pavargę, tačiau kupini įspūdžių, naujų žinių, patyrę teigiamų emocijų.