Edukaciniai užsiėmimai keramikos studijoje

Vykdydami visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos projektą ,,Sveikas jaunimas – sveika ateitis – 3“, lapkričio 9 dieną Karsakiškio Strazdelio pagrindinės mokyklos 5 – 10 klasių mokiniai dalyvavo pirmajame edukacinės programos užsiėmime Dalios Svilienės keramikos studijoje. Šios edukacinės programos tikslas – susipažinti su natūraliomis ekologiškomis medžiagomis, kurios idealiai tinka lipdyti maistui skirtiems indams, o tai ypač svarbu , propaguojant sveiką gyvenimo būdą bei mitybą.

Per pirmąjį užsiėmimą mokiniai buvo supažindinti su molio rūšimis, lipdymo technikomis, dekoravimo būdais, reikalingais įrankiais. Vaikai lipdė iš balto molio, kurio Lietuvoje nėra. Tačiau šis molis plastiškas, greitai džiūsta, todėl iš jo lipdyti labai smagu.

Daugelis mokinių, padedami šaunios keramikos mokytojos Dalios Svilienės, lipdė puodynėles, kai kurie – angelus, papuošalų dėžutes. Nulipdyti darbai palikti džiūti studijoje, kur vėliau bus išdegti specialioje krosnyje.

Nors lengva nebuvo, tačiau darbas buvo labai malonus. Dabar labai laukiame sekančio užsiėmimo, kurio metu mokiniai dekoruos savo darbus įvairiomis glazūromis.

Projekto ,,Sveikas jaunimas – sveika ateitis-3“ koordinatorė Greta Jankuvienė