Edukacinė išvyka – geriausia dovana

Ši edukacinė išvyka buvo skirta bibliotekų metų geriausiems skaitytojams, maironiečiams ir projekto ,,Gimtinės keliais“ dalyviams.

Ankstų rytą išvykome į Vilnių. Devintą valandą jau pravėrėme Valstybės pažinimo centro duris. Dalyvavome dviejose edukacinėse programose. Po mūsų Prezidentės sveikinimo kalbos(video) gavome užduotis, kurias turėjome atlikti per valandą – surasti medžiagą, perskaityti ir atsakyti į duotus klausimus, atlikti nurodytas užduotis. Dar kartą pagilinome žinias apie mūsų prezidentus, mūsų šalies istoriją, jos pagrindinius momentus, bandėme kurti herbą`, susirasti žemėlapyje savo miestą, žaisti žaidimus, susipažinome su unikalia centro biblioteka. Labai patiko poeto Sigito Gedos kampas-kambarėlis. Čia apsilankę dar kartą praplėtėme akiratį apie Antaną Strazdą – poetą, kurio vardu pavadinta mūsų mokykla-.prisiminėme Sigito Gedos poemą ,,Strazdas“, apžiūrėjome iliustracijas, stebėjome spektaklio ištraukas, klausėmės dainų.

Iš valstybės pažinimo centro važiavome į Nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką. Sustojom prie bibliotekos, pasijutom maži ir bejėgiai prieš tokią didybę. Mus pasitiko nuoširdi gidė p.Irena Šioje bibliotekoje visi lankėsi pirmą kartą. Pirmą kartą pamatė tokias erdves, gausybę knygų, platų periodinės spaudos asortimentą, organizuojamas įspūdingas parodas. Labai patiko drg. Zovės kaligrafijos darbų paroda, individualios erdvės darbui su knyga, turtingos skaityklos, bibliotekėlė 1-3 metų vaikams, įrengta pagal Skandinavijos šalių projektą. Mums ne tik įdomiai pasakojo apie biblioteką, jos įkūrimą, bet patikrino ir mūsų žinias: ką mes žinome apie Martyną Mažvydą, apie pirmąją lietuvišką knygą ir t.t. Ši edukacinė išvyka paliudijo, kad būtina mylėti lietuvišką žodį, skaityti lietuvišką knygą

Danguolė Jusytė, Karsakiškio Strazdelio pagrindinės mokyklos lietuvių k .mokytoja, bibliotekininkė