IŠVYKA Į KREKENAVĄ

O senelis rudenėlis
Aukso lapais puošiasi.

/Kostas Kubilinskas/

Gražiausias metų laikas gamtoje – ruduo. Ypač gražu rudenį miške, todėl rugsėjo 20 dieną „Drugelių“ grupės ugdytiniai ir pradinių klasių mokiniai, lydimi mokytojų ir tėvelių, vykome į Krekenavą, kur aplankėme Krekenavos regioninio parko lankytojų centrą. Lankytojų centras unikalus tuo, kad jame surinktos gamtos ir kultūros paveldo vertybės, suteikia daug žinių apie gamtą.Ten apžiūrėjome įrengtą ekspoziciją „Nevėžio upės senvagių įvairovė“, kuri atskleidžia vietovės unikalumą, savitą gamtos grožį ir vertę.

Vėliau vykome į šalia Krekenavos girininkijos Varnakalnyje įrengtą Girinio taką“.  Čia susipažinome su Lietuvos miškuose paplitusiomis medžių rūšimis, miško ardais, nuo didžiulio skardžiaus stebėjome tekantį Nevėžį, rinkome spalvotus lapus, gėrėjomės gamta.

Savo kelionę baigėme Pašilių stumbryne. Mes sužinojome, kad čia laikomi stambiausi laukiniai gyvūnai – Europos stumbrai, įrašyti ne tik į Lietuvos, bet ir į tarptautinę Raudonąją knygą. Iki 1854 metų stumbrai Lietuvoje buvo išnaikinti. Šiuo metu aptvaruose gyvena  21, o laisvėje maždaug 30-40 kilometrų spinduliu aplink stumbryną klajoja 72 stumbrai.

Daug sužinoję, prisirinkę lapų ir net grybų, pavargę, bet labai laimingi grįžome namo. Ši kelionė ilgai išliks vaikų atmintyje, ir labai smagu, kad tiek daug žmonių stengiasi, jog jaunoji karta domėtųsi gamta, kultūros paveldo vertybėmis, gyvūnais. Ačiū Jiems!

Pradinių klasių mokytoja Lolita Skumbinienė

1 atsakymas

• Vitalija says:

Laba diena,mažas pataisymas:Girinio take nuo didžiulio skardžio jūs negalėjote matyti Nevėžio,nes ten teka upelis Linkava,liaudiškai Linkauka vadinamas.

Pagarbiai,krekenavietė.