Sakom Pasauliui „Labas“

Panevėžio r. Karsakiškio Strazdelio pagrindinės mokyklos Tiltagalių skyriaus priešmokyklinės Drugelių grupės ugdytiniai, vadovaujami grupės auklėtojos Romos Gurevičienės, dalyvauja tarptautiniame projekte „Pasakyk Pasauliui „Labas“. Ugdytiniai, kartu su draugais iš Slovėnijos Moravske Toplice savivaldybės darželio Bogojina, įgyvendina penkių pirštukų programą.

Tai projektas, kuriuo siekiama pasaulį padaryti geresnį. Dalyvaudami šiame projekte jau  nuo ankstyvojo amžiaus vaikai atranda multikultūrinius skirtumus, mokosi tuos skirtumus priimti, tampa tolerantiškesni. Auklėtojos Romos padedami mokiniai žemėlapyje surado Slovėniją ir širdutėmis nutiesė kelią nuo Lietuvos iki draugų šalies. Vaikai atliko pirmo piršto užduotis: piešė save, ką mėgsta valgyti, mokėsi prisistatyti anglų kalba. Ugdytiniai išmoko pasisveikinti slovėniškai.

Pirmas susitikimas su slovėnais įvyko lapkričio mėnesį. Pirmiausia „Skype“ bendravo auklėtojos. Jos aptarė projekto veiklas, derino susitikimus. Kitas susitikimas buvo ugdytinių. Drugelių grupės vaikai atidžiai stebėjo draugų iš Slovėnijos pasirodymą. Po to patys prisistatė, rodė savo darbelius, dainavo ir šoko.

Vaikai nekantraudami laukia kito susitikimo.

Diana Skukauskienė,  direktoriaus pavaduotoja ugdymui,

projekto koordinatorė