,,Žiema Šiaurėje“ Karsakiškio Strazdelio pagrindinėje mokykloje

Jau šešioliktus metus Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje Lietuvos bibliotekas kvietė susiburti į Šiaurės šalių bibliotekų savaitę ,,Žiema Šiaurėje“. Šiame projekte, kuris siekia populiarinti literatūrą ir knygų skaitymą, skatina puoselėti skaitymą balsu, domėtis šiaurietiškomis pasakojimo tradicijomis ir literatūra, mūsų mokyklos biblioteka dalyvavo dešimtąjį   kartą.

Savaitę ,,Žiema Šiaurėje“ pradėjome tradicine ,,Šviesos ir žodžio švente“, kviečiančia susipažinti su Šiaurės šalių literatūros lobiais. Mokyklos vyresnieji maironiečiai žvakės šviesoje klausėsi mokytojos Danguolės pasakojimo apie Šiaurės šalis, apie Šiaurės šalių literatūrą. Mokytoja  aptarė knygą, kurios ištrauką, užsidegę žvakes, jie turėjo garsiai skaityti klasėse.

Skaitėme ištrauką iš Ingos Borg knygos ,,Žiema su Plupu“. Mokyklos bibliotekoje buvo parengta Šiaurės šalių rašytojų kūrybos parodėlė, praplėtusi mūsų akiratį. Kitą dieną pristatėme Astridos Lindgren kūrybą. Mokytoja Danguolė kartu su mokyklos maironiečiais pasidalino mintimis apie nuostabios rašytojos Astridos Lindgren gyvenimą ir kūrybą. Maironiečiai pristatė kiekvieną rašytojos knygą, esančią mūsų bibliotekoje, papasakojo savo įspūdžius ją perskaičius. Mažieji  iliustravo perskaitytą ištrauką, piešė labiausiai patikusį veikėją.

Kitą dieną piešėme ,,Žiemą Šiaurėje“. Geriausi darbai buvo eksponuoti mokyklos vestibiulyje. Sekanti diena buvo skirta dainoms apie žiemą. Susirinkę mokyklos vestibiulyje dainavome dainas apie žiemą. Bene įdomiausia diena – ketureilių apie žiemą kūrimo diena. Ant didelės šakos, stovinčios vestibiulyje, kabinome savo ketureilius apie žiemą. Džiugu, kad  šaką puošė ne tik mokinių sukurti ketureiliai, bet  galima buvo gėrėtis ir mokytojos Raimondos, valytojos Almos, sekretorės Loretos, buhalterės Jūratės kūryba.

Paskutinę savaitės dieną apibendrinome renginius ,mokiniai vienbalsiai nutarė, kad šaką su ketureiliais apie žiemą derėtų palaikyti iki mūsų žiemos.  Už šios  savaitės renginių paįvairinimą, pagalbą juos organizuojant mokytoja Danguolė ir visi mokiniai dėkoja dailės mokytojai Reginai ir muzikos mokytojai Virginijai.

Ernesta Lupeikytė, maironietė, 8 klasės mokinė