Vasaros užimtumo ir poilsio stovykla ,,Noriu pažinti, patirti, pajausti …’’

Birželio 5-9 dienomis Panevėžio r. Karsakiškio Strazdelio pagrindinėje mokykloje vyko vaikų vasaros užimtumo ir poilsio stovykla „Noriu pažinti, patirti, pajausti…“. Čia svečių teisėmis dalyvavo ir Geležių pagrindinės mokyklos mokiniai, ketinantys kitais mokslo metais mokytis mūsų mokykloje. Stovyklautojai kūrybingai ir prasmingai leido laisvalaikį įvairių meninės, kultūrinės–pažintinės bei sportinės veiklos metu.

Pirmąją dieną artimiau susipažinome vieni su kitais, kūrėme stovyklos taisykles, piešėme plakatus, emblemas, žaidėme, šokome. Kitą dieną vykome į nuotykių parką „Orangutaną“,   kur vaikai išbandė jėgas įvairiose medžių šakų trasose. Vėliau mūsų laukė edukacinė programa Molainių žirgyne. Čia visiems teko galimybė pajodinėti ant žirgų, pavaišinti juos paruoštomis vaišėmis.

Vaikams patiko ir išvyka į sporto klubą „Vorą“, kur koshiki karate federacijos prezidentas Žydrūnas parodė smūginę techniką kojomis bei rankomis, atliko įvairius pratimus koordinacijai, ištvermei gerinti. Po to keliavome pasigrožėti Panevėžio miesto Senvagės grožiu. Kino centre ‚,Garsas’’ edukacinėje kino pamokoje mums papasakojo apie kino filmų kūrimą. Žiūrėjome filmą ‚,Berniukas Zigzagiukas’’, kuris nepaliko abejingų.

Stovyklautojų laukiamiausią dieną – ketvirtadienį – vykome į Kauną. Ten aplankėme  Vytauto Didžiojo karo muziejų, kur ekskursijų vadovas įdomiai supažindino su eksponatais. Vėliau mūsų laukė įspūdžiai Akropolio ledo arenoje, kur daugėliui stovyklautojų pirmą kartą teko apsiauti pačiūžas. Vaikai liko sužavėti čiuožimu ant ledo ir prašė atvykti dar kartą kitais metais. Tą pačią dieną mūsų laukė dar vienas nebandytas sportinis iššūkis batutų parke, kuriame vaikai lipo, kopė siena, šokinėjo ant batutų.   Paskutiniąją stovyklos dieną dalyvavome estafetėse, žaidėme kvadratą. Surašėme, kas mums patiko ir nepatiko per šią linksmą savaitę drauge. Vaikai patys išrinko draugiškiausią, šauniausią, sportiškiausią, mandagiausią dalyvį. Visi buvo įvertinti ir apdovanoti. Su džiaugsmu ir ašaromis akyse išsiskyrėme. Vieni kitiems palinkėjome gražios vasaros.

Stovyklos metu vaikai turiningai praleido vasaros atostogų savaitę, kur ugdė pažinimo, socialines, bendravimo kompetencijas. Visi dalyvavo įvairiose veiklose, saugiai ir kūrybingai leido laisvalaikį, plėtė akiratį, ugdė kompetemcijas neformaliose veiklose.

Esu patenkinta, kad vaikams buvo linksma ir gera drauge.

Judita Saltonienė, stovyklos vadovė, anglų kalbos mokytoja