Vaikai – Lietuvai

Vos liesdamas daiktus ir žmones,
Aš laikausi pats už savęs
Ir einu be dangaus malonės
Per pasaulio gatves.

(Henrikas Radauskas)

Vaikai – Lietuvai

Karsakiškio Strazdelio pagrindinės mokyklos  Tiltagalių skyriuje vyko netradicinė veikla, skirta  Pasaulio lietuvių metams.

Kai mokytoja  paaiškino vaikams, kas yra emigrantai ir kodėl jais tampama, mokiniai pasiskirstė į penkias komandas. Vaikams reikėjo paplušėti ir atlikti įvairias užduotis.

Pirmoji užduotis buvo kontūriniame žemėlapyje nupiešti trispalvę ant to žemyno, kur emigravę lietuviai. Užduotis vaikus labai sudomino, užvirė diskusijos. Dauguma komandų atliko užduotį teisingai.

Atroji užduotis buvo išspręsti kryžiažodį „Čia  – Lietuva“. Mokiniams puikiai sekėsi spręsti kryžiažodį.

Trečioji užduotis buvo sukurti šūkį Lietuvos Nepriklausomybei. Nugalėjo šūkis „Lietuva – būk mylima!“.

Ketvirtoji užduotis buvo sukurti emblemą Lietuvos atstovui, dalyvaujančiame Pasaulinėje parodoje.

Vaikai dirbo labai noriai, daug diskutavo, nes reikėjo atkreipti dėmesį į šiuos kriterijus: darbo originalumas, vaizdumas, temos atskleidimas pristatant savo šalį. Visi vienbalsiai nusprendė, kad visus kriterijus atitiko pirmosios komandos emblema (nuotraukoje – centre).

Penktoji užduotis buvo pasigaminti ant galvos karūnėlę. Mokytoja  išdalino baltas širdeles ir paprašė jas nuspalvinti Lietuvos vėliavos spalvomis. Vaikai labai nuoširdžiai dirbo ir pasipuošę karūnėlėmis ėjo tęsti renginio į aktų salę. Ten vaikai deklamavo, šoko ratelius, dainavo dainas apie Lietuvą, draugystę.

Renginio pabaigoje visiems mokiniams buvo paaiškinta, kad visi labai stengėsi ir visi buvo apdovanoti už nuoširdų darbą.

Gera buvo matyti susikaupusius vaikų veidus, juk kalbėjo  ir dainavo  apie tokį svarbų dalyką – savo tėvynę Lietuvą. Juolab, kad kitą dieną švęsime mums visiems tokią svarbią datą Lietuvos Nepriklausomybės dieną.

Pradinių klasių mokytoja Lolita Skumbinienė

Jūs galite komentuoti, arba sekti komentarus.