Užgavėnių šventė Tiltagalių skyriuje

Užgavėnės – linksmiausia, triukšmingiausia žiemos šventė. Kiekvienais metais organizuojame šią šventę savo mokykloje.

Kovo 8 d. pradinių klasių mokiniai bei  „Drugelių“ grupės ugdytiniai pasipuošę persirengėlių apdarais, kaukėmis, prisikepę blynų susirinko į šventę. Mokykla skambėjo nuo vaikų  juoko, triukšmo. Vieni kitus vaišino blynais. Sočiai prisivalgę, nes per Užgavėnes reikia daug ir riebiai valgyti, kad sotus būtum ištisus metus, persirengėliai išskubėjo į kiemą. Tarškindami, barškindami, rėkaudami bėgiojo po kiemą ir varė žiemą lauk: „ Žiema, žiema, bėk iš kiemo!“. Pašėlioję, pasivolioję sniege, šventės dalyviai sudegino Morę, taip sunaikindami  praėjusios žiemos negandas.

Visiems buvo linksma ir smagu: šypsena  tirpdė sniegą, triukšmas varė žiemą. Dabar nekantriai laukiame pavasario.

Pradinių klasių mokytoja Nida Stakienė

Jūs galite komentuoti, arba sekti komentarus.