„Tyrėjų nakties“ renginiai mokykloje

8

Jau tapo tradicija paskutinį rugsėjo penktadienį  organizuoti  „tyrėjų nakties“ renginius. Šiais metais renginiai vyko visą savaitę. 6–10 klasių mokiniai, vadovaujami dailės mokytojos Reginos Ogorodnikovos,  piešė piešinius „Kaip aš įsivaizduoju mokslininką?“ . Fizikos bandymams vadovavo fizikos mokytoja Lina Seliokienė. Jos paruošti devintos klasės mokiniai visus sudomino muilo burbulų šou  ir elektros išgavimu iš vaisių.  Fizikos pamokose septintokai turėjo perskaityti slaptu rašalu parašytas užduotis ir jas atlikti, o štai  aštuntokai patys atliko ir stebėjo mokytojos rodomus įdomius bandymus. 10 klasės mokiniai atliko tiriamuosius darbus „Mokykla skaičiais“: Gabija atliko tyrimą „Dominuojanti akių spalva“, Evelina tyrė, kokios tematikos knygos labiausiai skaitomos ir kiek knygų mokiniai turi namuose, o Leonardas atliko „Liksmąjį matematinį tyrimą“ apie kiekvienos klasės mokinių ūgius. Sudėjus visus ūgių duomenis į bokštą „galva–kojos“, mes būtume aukštesni už Gedimino pilį Vilniuje! Duomenys buvo pateikiami išradingai stupelinėmis, skritulinėmis diagramomis, pateikiamos išvados. Matematiniams skaičiavimams vadovavo matematikos mokytoja Alma Bukelytė. Darbų pristatymas vyko pertraukų metu. Leonardas su Evelina bei Gabija pademonstravo matematinį triuką „Kaip paimti šokolado skiltelę, nepalikus įkalčių?“.  Mokiniams buvo įdomu, bandė patys taip dalyti šokoladą. Išsprendę smagų ir skanų galvosūkį visi vaišinosi šokoladu.

Lina Seliokienė, fizikos mokytoja

9