Tolerancijos laivas

1995 m UNESCO  paskelbė lapkričio 16 –ąją dieną Tarptautine tolerancijos diena, ir nuo to laiko ji minima daugelyje demokratinių valstybių.

Šių metų Tolerancijos dienos idėja – „Tolerancijos laivas“. Karsakiškio Strazdelio pagrindinės mokykos mokiniai ir mokytojai rinkosi į  kiemą, kur jų laukė 10 klasės mokinių, vadovaujamų technologijų mokytojos Sandros Pribušauskienės, sukurtas didžiulis laivas,į  kurį sutilpo visi akcijoje dalyvavę mokiniai ir mokytojai.

Istorijos mokytoja Raimonda Kupčinskienė susirinkusiems priminė apie tai, kas tai yra tolerancija,  9 klasės mokiniai vaidino įvairias situacijas, o 8 klasės mokiniai ragino iš laivelių sudėlioti tolerancijos žodį.

Laive, kaip ir gyvenime, susitinka skirtingi žmonės, kurie gali vienas kitam patikti ar  nepatikti, tarp jų gali nebūti bendrų interesų ar simpatijos, bet jie turi plaukti kartu, vienas kitą toleruoti, nes nėra kitos išeities – visi yra viename laive. Mes esame viename dideliame erdvėlaivyje “Žemė“.  Su šia mintimi baigėsi tolerancijos renginys ir  mokiniai grįžo į pamokas.

Vedėjai ragino būti tolerantiškais ir visą dieną dovanoti vieni kitiems ne tik šiltus žodžius, bet ir laivelius.

Sandra Pribušauskienė, technologijų mokytoja