Tolerancijos diena

DSC00413Lapkričio 16 d. mokykloje buvo paminėta Tolerancijos diena. Per lietuvių kalbos, istorijos, pilietiškumo pagrindų, tikybos pamokas vyko pokalbiai, diskusijos apie toleranciją.  Mokiniai diskutavo, ar tolerancija vyrauja vienas kito atžvilgiu, aptarė netolerancijos kitai tautai, religijai ir rasei pavyzdžius, svarstė, kokias pasekmes gali sukelti nepakantumas, priešiškumas kitokiam. Mokyklos bendruomenė tylos minute pagerbė teroro išpuolių Paryžiuje aukas.

Tolerancijos dienai paminėti visa mokykla kūrė simbolį – MOZAIKĄ. Ikimokyklinės ir priešmokyklinės grupės ugdytiniai, padedami auklėtojų, mažais lapeliais papuošė žodžio „Tolerancija“ raides, 1–4 klasių mokiniai, vadovaujami mokytojų, sudėliojo mozaiką iš spalvoto popieriaus, o vyresnieji mokiniai šią mozaiką apipynė įvairiaspalvėmis rankomis, ant kurių buvo užrašytos mintys apie toleranciją.

Kiekvienas pamąstykime: „Ar aš esu tolerantiškas? Ar nesityčioju iš kitokių, ne tokių kaip aš?“.

Tolerancija – tai paprasčiausiai supratimas.

Diana Skukauskienė,

direktoriaus pavaduotoja ugdymui