Sveikatingumo diena Tiltagalių skyriuje

Sveikata taip pranoksta visas kitas

gyvenimo gėrybes, kad visai sveikas

skurdžius yra laimingesnis už ligotą

karalių.

A. Šopenhaueris

Lapkričio 25 dieną Karsakiškio Strazdelio pagrindinės mokyklos  Tiltagalių skyriuje vyko netradicinė veikla – Sveikatingumo diena. Šią dieną „Drugelių“ grupėje vyko akcija ,,Diena be saldumynų“. Į svečius atvyko ,,žmogutis–morka“, kuris priminė vaikams apie morkų naudą žmogaus organizmui ir pakvietė kartu iš jų pasigaminti salotas. Vaikai su džiaugsmu kibo į darbą ir mielai skanavo pačių pasigamintą mišrainę. Kiekvienas akcijos dalyvis į namus parnešė lankstinukus, kuriuose buvo pateikta informacija apie saldumynų žalą vaiko organizmui, patarimai, duoti ar ne saldumynų vaikams bei kvietimas tėveliams pasidalinti patirtimi apie tai, kaip jie normuoja vaikams saldainius, ką jie mano apie saldumynus vaikams. Kviečiama akciją tęsti namuose ir tą dieną visiems šeimos nariams saldumynus pakeisti morkų sultimis. Akcija tęsis visus mokslo metus ir kiekvieno mėnesio paskutinį penktadienį bus  skelbiama diena be saldumynų, kurios tikslas  –skatinti visus vietoj saldumynų vartoti kuo daugiau vaisių ir daržovių.

Po to 1, 4 klasių mokiniai rinkosi į didžiausią klasę ir pagal „Flinto“ dainą atliko mankštą. Vėliau visi vyko į turistinį žygį, nes mūsų tikslas buvo kuo daugiau judėti ir būti gryname ore. Vykome į stovyklą „Trimitas“. Apžiūrėjome teritoriją, savo ištvermę išbandėme stovyklos stadione, pasivaikščiojome po rudeninį mišką ir pavargę grįžome į mokyklą. Vaikų skruostai buvo raudoni kaip obuoliai, o veiduose spindėjo šypsena. Papietavę mokiniai žaidė stalo žaidimus. Visi buvo laimingi.

Sveikatingumo diena davė daug naudos augančiam vaiko organizmui.

Priešmokyklinio ugdymo grupės pedagogė Roma Gurevičienė

Pradinių klasių mokytoja Lolita Skumbinienė