Susitikimas su Sigute Ach

Kovo 9 d. Karsakiškio Strazdelio pagrindinės mokyklos Tiltagalių skyriaus 1–4 klasių mokiniai kartu su  projekto „Senjorai – skaitymo mentoriai“ senjorais dalyvavo edukacinėje dailininkės Sigutės Ach programoje „Knygos kelias“.

Susitikimo dalyviai buvo sužavėti vaizdžiu dailininkės pasakojimu apie knygos atsiradimą ant mūsų stalo: nuo sukurto teksto iki įrišimo. Įdėmiai stebėjo filmuką apie knygos gamybą. Užsiėmimo metu menininkė, rodydama popieriaus lape išlietą akvarelės dėmelę, pakvietė įžvelgti ir atpažinti daiktus. Kiekvienas pasinėrė į savo vaizdinių pasaulį. Mokiniai pasakojo tai, ką mato toje dėmelėje. Vieni įžvelgė kaulą, grybą, kiti – širdutę. O tuo tarpu dailininkės ranka mikliai kūrė  savąjį vaizdinį – linksmą sraigę. Susitikimo pabaigoje dailininkė nuoširdžiai atsakė į visus mokinių pateiktus klausimus , kiekvienos klasės mokiniai gavo dovanų – paveikslą su Sigutės Ach palinkėjimu bei autografu.

Susitikimas buvo įdomus, naudingas, skatinantis domėtis knyga. Mielai bendraujanti, besišypsanti dailininkė kiekvienam renginio dalyviui paliko nepakartojamą įspūdį.

Pradinių klasių mokytoja Nida Stakienė

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, įgyvendina Panevėžio rajono švietimo centras bendradarbiaudamas su Panevėžio r. Karsakiškio Strazdelio pagrindine mokykla