Smilgių gimnazijoje – kūrybinės dirbtuvės „Senieji amatai šiuolaikinėje buityje“

Gruodžio 9 dieną Karsakiškio Strazdelio pagrindinės mokyklos mokinės Liana Pirožkova ir Ramunė Roščenkovaitė kartu su technologijų mokytoja Sandra Pribušauskienė dalyvavo Smilgių gimnazijoje – kūrybinėse dirbtuvėse „Senieji amatai šiuolaikinėje buityje“. Tai vaikų socializacijos programos „Praeities ratą atsukus“ renginys, kuriame dalyvavo ne tik 1–10 klasių mokiniai, bet ir mokyklos darbuotojai, tėveliai.

Kūrybinių dirbtuvių užsiėmimai vyko septyniuose veiklos „kampeliuose“. Mokiniai ne tik plačiau susipažino su lietuvių liaudies papročiais ir tradicijomis, bet ir turėjo galimybę savo rankomis pasigaminti žvakę, kalėdinės eglutės žaisliuką, išsikepti kalėdinį meduolį, nupinti juostą, sukurti stilizuotą kalėdinę eglutę. Liana ir Ramunė mokė mokinius, kaip nusivyti  ir nusipinti juostas, ir pasipuošti šventėms.

Per kūrybinį darbą mokiniai pajuto Šv. Kalėdų džiaugsmą, patyrė daug įspūdžių dirbdami kartu su draugais ir tėveliais. O tai, ką sukūrė savo rankomis, galės pritaikyti puošdami savo namus, laukdami artėjančių švenčių.

Diana Skukauskienė,

direktoriaus pavaduotoja ugdymui