Šiaurės šalių bibliotekų savaitė Karsakiškio Strazdelio pagrindinėje mokykloje

medisKarsakiškio Strazdelio pagrindinės mokyklos biblioteka jau šešioliktą kartą dalyvavo tarptautiniame Šiaurės šalių bibliotekų savaitės projekte ,,Ateitis Šiaurės šalyse“. Projekte, kuris, tarsi, mus sustabdė įvykių bėgsme, praplėtė akiratį, išsamiau supažindino su Šiaurės šalių literatūros lobiais, skatino puoselėti ir  populiarinti  garsinį skaitymą.

Savaitę pradėjome tradicine Šviesos ir žodžio švente. Skaitėme norvegų rašytojo Stian Hole knygos ,,Garmano vasara“ ištrauką.

Kitą dieną perskaitytą ištrauką iliustravome. Džiugu, kad šią dieną darbelių gausa mus nustebino pradinių klasių mokinukai.

Mokyklos bibliotekoje buvo parengta ir pristatyta Šiaurės šalių rašytojų kūrybos parodėlė.

Kai mažieji žaidė žaidimus su knyga, vyresnieji ieškojo atsakymų į pateiktos viktorinos klausimus.

Taip jau sutapo, kad ketvirtadienį, vykdydami kitą projektą, pas pradinukus svečiavosi Panevėžio Lėlių vežimo teatras. Su įdomumu stebėjome ištraukas iš Anderseno pasakų, nekantriai laukėme eilėje, kad artimiau susipažintume su lėlėmis, jas paliestume, su jomis bandytume vaidinti.

Visą savaitę auginome linkėjimų Šiaurės šalių vaikams medį.

Greit prabėgo savaitė. Atėjo diena, kai turėjome įvertinti ir įsivertinti savo darbus.  Net trylika pradinių klasių mokinukų buvo apdovanoti dovanėlėmis, o kiti aktyvesnieji – savaitės plakato, kurį sukūrė žymus suomių iliustratorius Ville Tietavainen, atvirukais. Atviruko iliustracijoje plūduriuojanti knygų valtis – tai simbolis to, kad mes, dalindamiesi žiniomis, išmintimi ir fantazija, dar galime išgelbėti civilizacijos ateitį.

20161114_093956ddDanguolė Jusytė,  bibliotekininkė, lietuvių kalbos mokytoja

parodos pristatymas paroda š bs linkėjimai 20161114_095030eglutė