Šiaurės šalių bibliotekų savaitė Karsakiškio Strazdelio pagrindinėje mokykloje

Jau aštuonioliktą rudenį lapkritis sukviečia visus į Šiaurės šalių bibliotekų savaitės renginius. Šių metų tema ,,Šventės Šiaurės šalyse“. Pirmąją dieną visi dalyvavome ,,Šviesos ir žodžio šventėje“. Mūsų mokyklos pradinukai ir žemesnių klasių mokiniai skaitė ištrauką ,,Pepės gimtadienis“ iš A. Lindgren knygos ,,Pepė ilgakojinė“, o vyresnieji skaitė ištrauką ,,Pokylis sode“ iš J. Gaarderio romano ,,Sofijos pasaulis“. Antrąją dieną aptarėme skaitytas ištraukas, aplankėme mokyklos bibliotekoje veikiančias knygų parodėles: ,,Šiaurės šalių rašytojų kūriniai“, ,,Astridos Lindgren kūryba“. Trečiąją dieną iliustravome ištrauką ,,Pepės gimtadienis“. Sekančią dieną aptarėme iliustracijų parodėlę, kiekvienas autorius komentavo savo iliustraciją, pravedėme pokalbį ,,Kuo skiriasi ir kuo panašios mūsų ir Pepės gimtadienio šventės.“ Savaitės uždarymo metu  aptarėme renginius, apdovanojome aktyviausius savaitės renginių dalyvius, vaišinomės Šiaurės šalių saldainiais… Šios savaitės renginiai skatina mokinius skaityti, plėsti akiratį, domėtis Šiaurės šalių rašytojų kūryba.

Danguolė Jusytė

Jūs galite komentuoti, arba sekti komentarus.