Senolių papročius prisiminus

Karsakiškio Strazdelio pagrindinėje mokykloje puoselėjamos liaudies tradicijos, papročiai, todėl lapkričio 23 d. mokykloje vyko jau tradicine tapusi Etnokultūros diena. Tądien pamokų nebuvo, todėl nuo pat ryto visi ruošėsi renginiui. Mokiniai kartu su klasių vadovais rinko ir medžiagą apie kalendorines žiemos šventes, o padedami muzikos mokytojos mokėsi liaudies dainų ir ratelių.

Renginio metu mokiniai pasakojo apie šventes, jų papročius, tradicijas ir įvairius būrimus. Kai kuriuos būrimus mokiniai galėjo išmėginti patys. Vėliau visi dainavo, vaidino, pasakojo, žaidė žaidimus. Smagu, kad į veiklą įsitraukė ne tik visi mokiniai, bet ir mokytojai. Sumaniausieji iš jų gavo prizus–saldainius, o visos klasės buvo apdovanotos padėkos raštais.

Taip linksmai ir prasmingai praėjo diena mokykloje. Visiems patiko šis renginys, sužinojome daug naujo, įdomaus. Tokios netradicinės veiklos skatina mūsų bendravimą ir saviraišką.

Kotryna Drėlingaitė, 9 klasė