Rid rido margučiai….

DSCF6855Šv. Velykos – gražiausia pavasario atbudimo šventė. Jos laukia ir maži , ir dideli.  Mokiniai, mokytojos  ir tėveliai , norėdami daugiau sužinoti apie šią šventę, vyko į Uoginių amatų centrą, esantį Adomo Petrausko muziejuje. Dalyvavo edukacinėje  programoje „Rid rido margučiai….“

Programos metu susipažino su Velykų šventės papročiais ir tradicijomis. Išbandė keletą margučių marginimo būdų: tėveliai kiaušinius margino  vašku, o vaikai drėgnus kiaušinius puošė ryžiais bei kitomis kruopomis, paskui juos įvyniojo į medžiagėlę. Šeimininkė paruoštus kiaušinius virė svogūnų lukštų nuovire. Smagu buvo išvynioti nudažytą margutį ir pasidžiaugti juo. Kiekvienas išmoko pasigaminti stalo puošmeną – Velykų zuikutį. Dalyviai ne tik mokėsi, bet ir žaidė linksmus žaidimus, minė mįsles, dainavo linksmas daineles. Laukė  Velykų bobutės, bet…… ji nepasirodė. Šeimininkė rado  tik jos paliktą laišką su užduotimi. Pavyko užduotį įvykdyti – po didžiausiu kieme esančiu akmeniu vikruoliai rado kraitelę su šokoladiniais  kiaušiniais. Visi ragavo šventinių zuikių vaišių. Laikas nepastebimai greitai prabėgo.

Linksmai praleidę laiką, patyrę daug džiugių emocijų, kupini įspūdžių, šiek tiek pavargę, bet linksmi ir laimingi, edukacinės veiklos dalyviai grįžo į namus.

Pradinių klasių mokytoja Nida Stakienė

DSCF6907 DSCF6905 DSCF6900 DSCF6881 DSCF6863