Projektas „Draugystė Šiaurės šalyse“ Karsakiškio Strazdelio pagrindinėje mokykloje

DSCF5924Projekte, kuris populiarina literatūrą ir knygų skaitymą, skatina puoselėti skaitymą balsu, domėtis šiaurietiškomis pasakojimo tradicijomis ir literatūra, mūsų mokyklos biblioteka dalyvavo jau penkioliktąjį kartą.

Savaitę „Draugystė Šiaurės šalyse“ pradėjome tradicine „Šviesos ir žodžio švente“, kviečiančia susipažinti su Šiaurės šalių literatūros lobiais. Mokyklos maironiečiai žvakės šviesoje garsiai skaitė ištraukas iš rekomenduojamų kūrinių. 1–8 klasių mokiniai klausė ištraukų iš norvegų rašytojos Marijos Parr knygos „Vaflinė širdelė“ o 9–10 klasių mokiniai – ištraukų iš Farerų salose gyvenančios rašytojos Marjun Kyderbo Kjelnaes knygos „Rašyk smėlyje“. Mokyklos bibliotekoje buvo parengta ir pristatyta švedų rašytojos Astridos Lindgren kūrybos parodėlė, kalbėta apie skaitomiausią knygą – ,,Pepė ilgakojinė“, kuriai šiais metais „sukanka“ septyniasdešimt metų.. Kitą dieną mažieji iliustravo perskaitytą ištrauką, piešė labiausiai patikusį veikėją.

1–4 klasių mokiniai piešė ,,Draugystę Šiaurės šalyse“. Geriausi darbai buvo eksponuoti mokyklos vestibiulyje. Mokiniai stebėjo ir aptarė animacinį filmą „Sniego karalienė“.

Kita projekto diena buvo skirta akcijai „Sukurk dovaną Šiaurės šalyse gyvenančiam draugui“. Vyresnieji mokiniai kepė vaflines širdeles, iškeptas pagal Danijoje populiarų receptą, ir vaišino visus mokyklos mokinius ir darbuotojus. Ačiū jiems.

Aktyviausi renginių dalyviai apdovanoti atvirukais – savaitės ,,Draugystė Šiaurės šalyse“ plakato kopijomis.

Danguolė Jusytė,

bibliotekininkė