Programos “Pienas vaikams” ir “Vaisių vartojimo skatinimas mokyklose” Karsakiškio Strazdelio pagrindinėje mokykloje

Karsakiškio Strazdelio pagrindinė mokykla, skiepydama sveikos gyvensenos įgūdžius ir siekdama pagerinti vaikų mitybą, jau penktus metus dalyvauja paramos programoje ”Pienas vaikams”, kuri remiama Europos Sąjungos ir nacionalinio biudžeto lėšomis. Šios programos tikslas – pagerinti vaikų mitybą, ugdyti pieno vartojimo įpročius, skatinti pieno produktų vartojimą. Mokyklos priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytiniai  ir pradinių klasių mokiniai  kasdien nemokamai valgo pieno produktus. Labiausiai džiaugiasi valgydami varškytę ,,Miau”.

Nuo šių  metų sausio 1 dienos, mokykla įsijungė į „Vaisių vartojimo skatinimo mokyklose“ programą, pagal kurią mūsų mokyklos vaikams nemokamai skiriama vaisių ir daržovių.

Smagu, kad mūsų mokyklos ugdytiniai noriai dalyvauja šiose programose. Tai puiki galimybė  kiekvieną dieną valgyti šviežius, skanius ir sveikus pieno produktus bei skanauti vaisius bendraamžių aplinkoje.

Programų dalyviai žino, kad valgyti vaisius bei pieno produktus ne tik naudinga, bet ir sveika. Džiaugiasi vaikų tėveliai, kad jų atžaloms nuo mažens mokykloje ugdomi teisingos ir sveikos mitybos įgūdžiai, skiepijamas supratimas apie vaisių , daržovių bei pieno produktų vartojimo teigiamą poveikį žmogaus sveikatai.

Pradinių klasių mokytoja Nida Stakienė