Priešmokyklinės ,,Drugelių“ grupės vaikų išvyka į ,,Tropinių drugelių parodą“

20160517_102816Kiekvienas iš mūsų vaikystėje gaudėm drugelius, norėdami juos palaikyti savo delne. Tačiau ne visi žinome, kaip šie maži margaspalviai plasnotojai atsiranda, maitinasi ir kodėl jie yra tokie spalvoti.

Karsakiškio Strazdelio pagrindinės mokyklos Tiltagalių skyriaus priešmokyklinės grupės vaikai turėjo puikią progą sužinoti apie drugelių gyvenimą apsilankydami Tropinių drugelių parodoje, kuri buvo surengta Panevėžio kino centre „ Garsas“.  Niūrią ir vėjuotą gegužės 17 dienos rytą  ,,Drugelių“ grupės vaikai kartu su auklėtoja Roma Gurevičiene ir keliomis mamytėmis išvyko į Panevėžio kino centą „Garsas“, kur vaikų jau laukė gyvi tropiniai drugeliai. Patalpoje, kurioje skraidė drugeliai, buvo palaikoma aukšta temperatūra ir drėgmė, kad drugeliai galėtų skraidyti. Tik įėjus į patalpą vaikų akys ieškojo, kur yra pasislėpę miegantys drugeliai. Gidas ,,pažadinęs“ drugelius ėmė pasakoti apie drugelių gyvenimą stengdamasis vaikus supažindinti su vis kita drugelių rūšimi.

Vaikai sužinojo, kad drugeliai išsirita iš kokono ir išsiritę dar kurį laiką turi kaboti žemyn galva, kad sparneliai pilnai išsitiestų. Išsiritę drugeliai maitinasi vaisių sultimis ir gėlių nektaru, kuriuos užuodžia savo antenėlėmis. Taip pat drugeliai maitinami  cukraus ar medaus sirupu.

Vaikai sužinojo, kad vidinė drugelių spalva būna maskuojama, kad drugelis galėtų pasislėpti nuo jį tykančių pavojų ar net išgąsdinti kitus plėšrūnus – tai būtų drugys pelėda, kurio suskleisti sparnai panašūs į pelėdos galvą. O išorinė drugelių sparnų pusė būna labai marga ir ryški. Drugeliai mato daug ryškesnes spalvas, nei žmogus. Parodos metu vaikai susipažino su keliomis drugelių rūšimis, tai: pelėdos, povai, dižiausi naktiniai drugeliai, mėlynieji ir kt.

Baigiantis pasakojimui apie drugelius vienas drugelis – pelėda nutarė nudžiuginti vaikus ir nutūpė ant vienos mergaitės rankos. Be patirtų įspūdžių vaikai namo parsivežė  po magnetuką, kuris primins jiems šią nuostabią kelionę.

Viltės mama Lora Stasiūnienė

20160517_104749 20160517_103430 20160517_103004