Notice: add_custom_background yra nebenaudojama nuo 3.4.0 versijos! Geriau naudokite add_theme_support( 'custom-background', $args ). in /var/www/clients/client611/web805/web/wp-includes/functions.php on line 3888

Notice: add_custom_image_header yra nebenaudojama nuo 3.4.0 versijos! Geriau naudokite add_theme_support( 'custom-header', $args ). in /var/www/clients/client611/web805/web/wp-includes/functions.php on line 3888

Notice: register_sidebar was called incorrectly. Šoninės srities "Sidebar (Main)" argumentų masyvui nenustatytas id. Naudojamas numatytoji reikšmė "sidebar-1". Prašome pakeisti id to "sidebar-1", kad išliktų esamas šoninės srities turinys ir šis pranešimas nebūtų rodomas. Daugiau informacijose rasite WordPress klaidų šalinimo skiltyje. (Ši žinutė pridėta versijoje 4.2.0.) in /var/www/clients/client611/web805/web/wp-includes/functions.php on line 4196

Notice: register_sidebar was called incorrectly. Šoninės srities "Sidebar (Inner Page/Post)" argumentų masyvui nenustatytas id. Naudojamas numatytoji reikšmė "sidebar-2". Prašome pakeisti id to "sidebar-2", kad išliktų esamas šoninės srities turinys ir šis pranešimas nebūtų rodomas. Daugiau informacijose rasite WordPress klaidų šalinimo skiltyje. (Ši žinutė pridėta versijoje 4.2.0.) in /var/www/clients/client611/web805/web/wp-includes/functions.php on line 4196
Pasaulinės AIDS dienos protmūšis: „AIDS geriau žinoti 19“ - Karsakiškio mokykla
Panevėžio r. Karsakiškio Strazdelio pagrindinė mokykla
Header

Pasaulinės AIDS dienos protmūšis: „AIDS geriau žinoti 19“

Panevėžio r. Karsakiškio Strazdelio pagrindinėje mokykloje gruodžio 6 d. pasaulinei AIDS dienai paminėti buvo surengta ULAC paruošta viktorina – protmūšis „AIDS geriau žinoti 19“.

Protmūšis – tai intelektualus žaidimas, kurio metu dalyviai varžosi, kas greičiau atsakys į klausimus. Šis protmūšis buvo apie žmogaus imunodeficito virusą (ŽIV), jo plitimo būdus, prevenciją, gydymą, mokslo naujienas ŽIV ir AIDS srityse.

Viktorinoje varžėsi 3 komandos, sudarytos iš 5 – 10 klasių mokinių. Renginį vedė biologijos mokytoja Greta Jankuvienė ir sveikatos priežiūros specialistė Violeta Gustienė. Mokiniai iš pradžių buvo supažindinti su pagrindinėmis AIDS ir ŽIV sąvokomis, toliau vyko klausimų – atsakymų varžybos.

ŽIV  – tai žmogaus imunodeficito virusas, sukeliantis ŽIV infekciją. Patekęs į žmogaus organizmą ŽIV dauginasi, naikindamas baltuosius kraujo kūnelius (T-limfocitus), imuninėje sistemoje kontroliuojančius infekcijas. ŽIV infekcijai progresuojant imuninė sistema palaipsniui silpsta ir žmogus nebeapsaugomas nuo ligų ar infekcijų, nuo kurių sveika imuninė sistema gali apsiginti.

AIDS  – įgyto (akvizitinio) imunodeficito sindromas. Tai vėlyvoji ŽIV infekcijos stadija. Užsikrėtęs ŽIV žmogus AIDS suserga ne iš karto, o po tam tikro laikotarpio (po 5–10 metų). AIDS diagnozuojamas tada, kai ŽIV išveda iš rikiuotės imuninę sistemą. AIDS – sindromas, t.y. ligos požymių ar ligų kompleksas. AIDS pasireiškia sunkiomis kitomis infekcinėmis ligomis (pvz., tuberkulioze, plaučių uždegimu, kandidoze ir kt.) ar navikais.

Viktorinos – protmūšio dalyviai sužinojo naujausius duomenis apie AIDS paplitimą Lietuvoje ir pasaulyje. Buvo atsakyta į visus iškilusius klausimus. Už dalyvavimą renginyje visos komandos apdovanotos Panevėžio r. Visuomenės sveikatos biuro   dovanėlėmis, kuriomis pasirūpino mokyklos sveikatos priežiūros specialistė.

 

Sveikatos priežiūros specialistė V. Gustienė

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jūs galite komentuoti, arba sekti komentarus.

Komentuoti

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.