Panevėžio rajono Karsakiškio seniūnijoje dešimtokų desantas

„Nušalintas nuo darbo. Į Jūsų vietą paskirtas kitas darbuotojas.“ Tokiais žodžiais prasidėjo neįprasta darbo diena Karsakiškio seniūnijos darbuotojams.

Kad ir kaip būtų sunku patikėti visus darbus atvykėliams, teko paklusti įsakymui. Tokios projekto, skirto vietos savivaldos dienai paminėti,  „Kartu kuriame ateitį – pažinkime vieni kitus“ taisyklės. Visas darbuotojų kolektyvas paliko seniūniją mokinių valdžiai.

Taip Karsakiškio Strazdelio pagrindinės mokyklos dešimtokai dviem valandoms  tapo teisėtais seniūnijos darbuotojais. Jiems savarankiškai teko spręsti iškilusias problemas: tartis dėl kelio greideriavimo, ant paminklo užgriuvusio medžio ir dėl to sudaužyto paminklo atstatymo, aiškintis, kodėl žmogus negauna pašalpos, ir kitas.

Žinoma, visos situacijos buvo suvaidintos, visi telefono skambučiai suplanuoti, bet neetatiniai darbuotojai juk to nežinojo. Jie visus iškilusius klausimus sprendė taip, kaip jiems atrodė teisinga ir pagal įstatymus.

Net dvi valandas mokiniai dirbo seniūnijos darbuotojų pareigybėse. Visų nuostabai, projekto rezultatų apibendrinimui į Karsakiškį atvyko Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis. Truputį pasimetę, bet laimingi mokiniai vienas per kitą pasakojo savo įspūdžius. Pasikalbėjęs su laikinais darbuotojais, aptaręs seniūnijos problemas ir džiaugsmus, meras grąžino į pareigas tikruosius seniūnijos šeimininkus.

Dėkojame Karsakiškio seniūnijos seniūnei Nijolei Gaižiūnienei ir visiems seniūnijos darbuotojams už  pasiūlytą puikų projektą. Mokiniams nusišypsojo sėkmė: jiems teko galimybė susipažinti su seniūnijos darbo kasdienybe ne iš nuogirdų, o patiems dirbant įvairiose pareigose.

Tokie projektai skatina mokinių domėjimąsi valstybės institucijomis, jų veikla, lavina bendrąsias kompetencijas, ugdo atsakingą ir aktyvų bendruomenės narį, žmogų, nebijantį susidurti su sunkumais, gebantį priimti sprendimus.

Jolanta Grinkienė,

Karsakiškio Strazdelio pagrindinės mokyklos direktorė,