Netradicinė veikla. Karjeros diena

Kodėl žmonės dirba?

Tokiu klausimu prasidėjo netradicinė veikla Karsakiškio Strazdelio pagrindinėje mokykloje. Prisiminėme, kodėl reikia planuoti savo veiklą, kokių siekiame tikslų, kas mus skatina veikti, ko trokštame… Mokiniai papasakojo, kokius pažįsta sėkmingus žmones.

5–6 klasių mokiniams mokytojai parengė įdomių ir tikslingų užduočių, skirtų profesijų pasirinkimui, savęs pažinimui. Veiklos buvo labai įvairios, dinamiškos ir nenuobodžios. 7–10 klasių mokiniai kartu su mokytojomis Nijole Mogiloviene ir  Judita Saltoniene vyko į Panevėžio apygardos teismą, kad susipažintų su ten dirbančiais įvairių profesijų atstovais, jų veiklomis. Panevėžio teritorinės Darbo biržos jaunimo centre „matavosi“ profesijas,  atliko savęs pažinimo bei karjeros tinkamumo testus, pildė individualius ugdymo karjerai planus.  Panevėžio kraštotyros muziejuje susipažino su archeologo profesija.

Sugrįžę į mokyklą mokiniai dalijosi įspūdžiais apie tai,  kur buvo, ką veikė, kas patiko ir sudomino, kas nepatiko… Džiugu, kad abejingų nebuvo. Žinoma, viskas priklauso nuo požiūrio: kam man to reikia, ar iš viso to reikia, kas man iš to?

Mieli mokiniai, linkime sėkmingai rasti kelią tolimesniuose gyvenimo labirintuose, o labiau pažinę save, savo pomėgius, lengviau įveiksite sunkumus renkantis profesiją.

Atsakinga už ugdymą karjerai Nijolė Mogilovienė