Netradicinė ugdymo diena „Dėdės Rudenėlio takeliu”

Spalio 25d. Tiltagalių mokykloje vyko netradicinė ugdymo diena  „Dėdės Rudenėlio takeliu“. Šiai dienai mokiniai ruošėsi iš anksto. Rinko gamtinę medžiagą, ieškojo įvairių formų daržovių bei vaisių. Pasikvietę tėvelius, pasitelkę sumanumą bei išradingumą, sukūrė nuostabius darbelius iš rudens gėrybių. Kūrybiniai darbeliai papuošė klasių erdves ir sukūrė šventinę nuotaiką.

Iš pat ryto klasės šurmuliavo. Juk šiandien – netradicinė diena. Vietoj pamokų vyksta  įdomi ir įvairi veikla. Pirmokai džiaugiasi puošniomis skrybėlėmi, grožisi jomis, o tuo tarpu antrokai, trečiokai ir ketvirtokai pluša savo klasėse: skuta bulves, gardina jas prieskoniais, vynioja į foliją, ruošia kepimui. Netrukus jie, lydimi mokytojų Lolitos Skumbinienės ir Dianos Skukauskienės, keliauja į mokinių stovyklą „Trimitas“. Ten, užkūrę laužavietę, jų laukia svetingi šeimininkai. Kol bulvės kepė, mokiniai laiko veltui neleido: pasiskirstė į dvi komandas ir iš gamtinės medžiagos kūrė kilimus, važinėjosi dviračiu, žaidė su kamuoliu. Po smagių žaidimų visi susėdę vaišinosi bulvėmis. Pajuto,  kaip smagu dirbti ir ilsėtis su draugais, kokia nuostabi rudens gamta.

O pirmokai į savo klasę pasikvietė ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupių vaikus bei jų auklėtojas. Pasipuošusius vaisių ir daržovių karūnėlėmis, mažuosius draugus pasveikino nuotaikinga dainele „Rudenėlis”.  Pasiskirstę į tris grupes, rungtyniavo  linksmosiose daržovių estafetėse. Į jas aktyviai įsijungė ir mažieji „Drugelių” bei „Kiškučių” grupių ugdytiniai. Kupini džiugių emocijų, padrąsinančių šūksnių jie  puikiai įveikė visas užduotis.  Buvo smagu žaisti kartu, šokti ratelius, deklamuoti eiles, minti mįsles ir dainuoti linksmas  dainas, kurioms akomponavo muzikos mokytoja Sigita Kamantavičienė, Visų nuotaika buvo tiesiog puiki.

Renginio pabaigoje mokytoja N. Stakienė įteikė mokiniams padėkas už gražiausius kūrybinius darbelius, o grupių auklėtojos Roma Gurevičienė ir Jūratė Margenienė savo auklėtinius apdovanojo saldžiomis dovanėlėmis.

Šią dieną kiekvienas vaikas tobulino komunikavimo, pažinimo, socialinę bei kūrybingumo kompetencijas, gilino ir įtvirtino turimas žinias apie rudens požymius gamtoje, rudens gėrybes.

Pradinių  klasių vyresnioji  mokytoja Nida Stakienė