Kunigas ir poetas Antanas Strazdas

Rugsėjo 13 d. Kupiškio r. Šimonių pagrindinėje  mokykloje startavo respublikinis projektas „Jie garsino Šimonis. Kunigas ir poetas A. Strazdas“. Į pirmąjį susitikimą atvyko projekto partneriai iš Biržų r. Papilio pagrindinės mokyklos, Kupiškio r. Subačiaus gimnazijos, Skapiškio  pagrindinės mokyklos ir mūsų, Panevėžio r. Karsakiškio Strazdelio pagrindinės mokyklos,  atstovai.                      Svečiai buvo supažindinti su projektu, jo tikslais bei uždaviniais, aptartas veiklų vykdymo grafikas. Antrasis susitikimas įvyko rugsėjo 25 d. dalyvaujant kartu su  projekte dalyvaujančiais mokyklų mokiniais ir mokytojais. Organizatoriai pristatė vietas, susijusias su misionieriška A.Strazdo veikla Šimonių apylinkėse. Mokiniai stebėjo ir fotografavo labiausiai patikusias vietas, grožėjosi A.Strazdo pasodintu ąžuolu, saulės nušviestais Šimonių girios takais…              Sugrįžę į mokyklą komandos draugiškai atliko  dailės plenere numatytas užduotis. Kadangi laikas greitai bėga, pradėtus darbus komandos parsivežė namo. Užbaigtus darbus atsiveš spalio 11 d. į Biržų r. Papilio pagrindinę mokyklą, kurioje komandos pristatys namų užduotį, parengtą literatūrinę-meninę programą, skirtą Antanui Strazdui.

Nijolė Mogilovienė,

lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja