Karsakiškio Strazdelio pagrindinei mokyklai –100 metų

1919 m. Karsakiškyje pradėjo veikti valstybinė mokykla, įkurta dvarininkės Marijos Ordinčiūtės dvare. Vėliau mokykla perkelta į parapijos salę – špitolę.   Darbo sąlygos buvo labai sunkios. Mokykla turėjo tik tris mokyklinius suolus ir rašomąją lentą. Pinigų mokyklai išlaikyti niekas neskyrė…

Nuo to laiko, kai buvo įkurta Karsakiškio Strazdelio pagrindinė mokykla, prabėgo jau 100 metų.

Spalio 25 dieną gausus būrys dabartinių ir buvusių mokyklos mokinių, mokytojų susirinko į Karsakiškio Strazdelio pagrindinę mokyklą. Šventė prasidėjo Nukryžiuotojo Jėzaus bažnyčioje šv. Mišiomis. Po šv. Mišių norintieji aplankė ir pagerbė buvusių mokytojų kapus, ant kurių padėjo gėlių, uždegė žvakutes.

Šventinis renginys vyko Karsakiškio bendruomenės namuose. Visi gausiai besirenkantys į šventę gavo po atminimo dovanėlę – kalendoriuką. Susirinkusiuosius sveikino šiandieninės Karsakiškio Strazdelio pagrindinės mokyklos direktorė Jolanta Grinkienė ir 2007–2012 m. mokyklai vadovavusi, dabar – Panevėžio r. švietimo centro direktorė Jurgita Vaitiekūnienė.

Šventę vedė mokytoja Nijolė Mogilovienė, padedama dešimtos klasės mokinių. Programoje suvaidintos svarbiausios mokyklos istorijos laikotarpius atspindinčios scenos. Scenoje pasirodė ir mažieji mokyklos ugdytiniai –ikimokyklinukai ir priešmokyklinukai, paruošti mokytojos Sigitos Kamantavičienės, bei vyresniųjų klasių mokiniai, paruošti mokytojos Linos Veršelienės. Malonus siurprizas susirinkusiems buvo linijinių šokių kolektyvo ,,Širšės“ šokėjų pasirodymas.

Mokykla sulaukė ir daug svečių. Į šventę atvyko ir visus pasveikino Lietuvos Respublikos Seimo narė Guoda Burokienė, kuri įteikė Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio sveikinimą mokyklos bendruomenei. Taip pat pasveikinti atvyko Panevėžio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Antanas Pocius, Karsakiškio bendruomenės pirmininkė Gražina Žemaitienė, Karsakiškio parapijos klebonas Jonas Morkvėnas, Karsakiškio seniūnijos seniūnė Rima Jaškūnienė, Tiltagalių kultūros centro direktorė Renata Kopūstienė, Karsakiškio bibliotekos bibliotekininkė Inga Iljinienė, Paliūniškio pagrindinės mokyklos direktorė Nijolė Sereikienė.

Mokyklos direktorė už nuoširdų darbą padėkojo visiems mokyklos darbuotojams, taip pat visiems mokiniams ir mokytojams, padėjusiems organizuoti ir paruošti šventę.

Po koncerto šventė tęsėsi mokykloje, kur visų laukė šventinis tortas bei vaišės.

Mokykla gyva, kol joje skamba mokinių balsai ir juokas, kol skambutis kviečia į pamoką ir iš jos.

Greta Jankuvienė, mokytoja

Jūs galite komentuoti, arba sekti komentarus.

1 atsakymas