Jaunųjų amatininkų šurmulys Tiltagaliuose

DSCF6741

Pavasaris į Karsakiškio Strazdelio pagrindinės mokyklos Tiltagalių skyrių atkeliavo kartu su jau tradicine švente tapusia  Kaziuko muge. Kermošiaus pradžioje mokyklos mažieji šoko įvairiausius liaudiškus šokius. Vėliau buvo pakviesti į amatų menę, kur buvo supažindinti su pynimo amatu, talkinant mokytojai Sandrai Pribušauskienei daugelis išbandė pinti juostas ir kiekvienas nusipynė sau po apyrankę iš vilnonių siūlų. Kartu pynė, ne tik vaikai bet ir susirinkę šventėn tėveliai ir seneliai. Mokytoja Lolita Skumbinienė papasakojo apie tautos amatų istoriją, senolių darbštumo dvasią ir uždavė įvairius klausimus, teisingai atsakę buvo apdovanoti barankomis. Susipažinę su senaisiais amatais ir nusipynę apyrankes, visi buvo pakviesti į kermošių.

DSCF6783Prasidėjus prekybai, mugė užvirė lyg didžiulis skruzdėlynas. Kiekvienas skubėjo įsigyti sau ir savo artimiesiems lauktuvių. Prekystaliai linko nuo gausybės pyragaičių, keksiukų, grybukų, kibinų, molio dirbinių, medžio drožinių, velykinių puošmenų, kuriems pagaminti ir išgražinti vaikai ir jų tėveliai nepagailėjo nei laiko, nei sumanumo. Mokinių darbeliai glostė akis ir džiugino mugės lankytojų širdis. Niekas iš kermošiaus negrįžo be pyragų, malonių smulkmenų ir geros nuotaikos.

Mokyklos ugdytiniai ne tik turėjo progą parodyti savo gebėjimus, išmonę, bet ir įgyti verslo žinių parduodami savo gaminius. Jei parduoti nepasisekė, darbelius galėjo mainyti, dovanoti.

Kaziuko mugės lankytojai išsinešė ne tik gausių lauktuvių, bet ir pavasarinę nuotaiką bei  daug malonių įspūdžių.

Renata Kopūstienė

DSCF6627 DSCF6638 DSCF6738 DSCF6739  DSCF6742 DSCF6743 DSCF6744 DSCF6746 DSCF6747 DSCF6749 DSCF6756 DSCF6766 DSCF6779