Husarų takas Karaliaus Mindaugo batalione

Gegužės 28 dieną mes, Karsakiškio Strazdelio pagrindinės mokyklos 8-9 klasių septynių vaikinų komanda, lydimi kūno kultūros mokytojo Jono Barono, vykome į Karaliaus Mindaugo batalioną dalyvauti kliūčių ruože ,,Husarų takas“.

Tik atvykę į batalioną, aikštėje pamatėme daug karinės technikos ir ginklų. Laukdami registracijos, matėme iš kliūčių ruožo grįžtančius profesionalius kareivius, kurie buvo šlapi ir purvini nuo galvos iki kojų. Pradėjo kilti jaudulys. Po registracijos vyko burtų traukimas. Tada sužinojome, kelinti startuosime. Startavome priešpaskutiniai. Galvojome, kad bus įdomu, nors ir nežinojome, kas mūsų laukia. Startavę ir įbėgę į kliūčių ruožą, turbūt visi buvome susikoncentravę į jį. Jokių pašalinių minčių. Per kliūtis bėgome instinktyviai. Mūsų dalią dar labiau apsunkino dūminės granatos ir už krūmų pasislėpę kariai, kurie į mus šaudė tuščiais šoviniais. Tik buvo sunku prieš ruožą pasirinkti rūbus, nes maniškiai permirko ir svėrė gana daug. Po įveikto kliūčių ruožo, kai atgavome kvapą, jautėmės laimingi, visiems patiko. Iš keturiolikos dalyvavusių komandų mes buvome penkti. Buvome pavaišinti skania, karšta arbata ir koše. Iš karto po renginio jau pradėjome galvoti apie dalyvavimą kitais metais. Liko neišdildomi įspūdžiai, norėčiau ten dalyvauti kitais metais.

IMG_20150528_164109  IMG_20150528_144437

Domantas Jatužis