Gabrielės Petkevičaitės – Bitės gimtinėje

Mūsų kraštas didžiuojasi įžymia asmenybe-rašytoja, publiciste, filantrope, visuomenės ir politikos  veikėja Gabriele Petkevičaite-Bite, jos nuoširdžiu, pasiaukojamu darbu, neišsenkančiu altruizmu. Lietuvos Respublikos Seimo įsteigė jos vardo atminimo medalį ,,Tarnaukite Lietuvai“. Kiekvienais metais kovo 30-ąją(per G. Petkevičaitės-Bitės  gimtadienį) Panevėžyje šis medalis teikiamas visiems Lietuvos kraštotyros puoselėtojams, altruistams. Šį medalį yra gavę mums gerai pažįstami žmonės. Tai Lietuvos maironiečių draugijos pirmininkas Eugenijus Urbonas ir mūsų mokyklos buvusi direktoriaus pavaduotoja, kraštotyros puoselėtoja Elena Klingienė.

Mes, maironiečiai, ,,Gimtinės takais“ projekto dalyviai, geriausi bibliotekos skaitytojai ir bičiuliai, nutarėme plačiau susipažinti su šia iškilia asmenybe. Pirmiausia apsilankėme Panevėžio Gabrielės Petkevičaitės – Bitės bibliotekoje, kur mus svetingai pasitiko p.Zina ir pravedė pažintinę ekskursiją po biblioteką, papasakojo, kodėl ši biblioteka pavadinta Gabrielės Petkevičaitės- Bitės vardu. Buvo įdomu apsilankyti mūsų krašto poetės Elenos Mezginaitės kertėje, retų knygų saugykloje, erdviose patalpose, skirtose periodinei spaudai, pamatyti didžiausią bei mažiausią knygas. Galėjome palyginti šią biblioteką  su neseniai aplankyta Martyno Mažvydo nacionaline biblioteka.

Išklausę šaunios gidės pasakojimą keliavome į Gabrielės Petkevičaitės –Bitės gimtinę – Puziniškio dvarą.. Džiaugėmės, kad tą dieną truputį pasnigo. Pasijutome kaip pasakoj. Mus svetingai pasitiko muziejaus darbuotoja p.Irena su garuojančia nuostabiai skania koše ir vaistažolių arbata. Apžiūrėjome muziejų, išklausėme p.Irenos itin jautrų pasakojimą apie Gabrielę Petkevičaitę-Bitę, jos gyvenimą ir pasiaukojantį darbą, dalyvavome edukacinėje programoje – mokėmės sudaryti knygą, rašyti plunksna.

Gabrielės Petkevičaitės-Bitės asmenybė nušvito kitomis spalvomis-visi buvome sužavėti jos altruistine veikla. Tai paskatino mus pačius savanoriauti, atlikti neatlyginamai gerus darbus.

Danguolė Jusytė, Karsakiškio Strazdelio pagrindinės

mokyklos lietuvių k. mokytoja, bibliotekininkė