Etnokultūros diena

DSCN9020Karsakiškio Strazdelio pagrindinėje mokykloje netradicinė veikla – Etnokultūros diena. 5–10 klasių mokiniai kartu su klasių vadovais pasidalino veiklomis: vieni ruošė advento laikotarpiu žaistus žaidimus, šokius, puošė mokyklą, kiti šeimininkavo virtuvėje kepė „razavus“ blynus, mielines bandeles, ruošė vieno kąsnio sumuštinius, įvairius advento patiekalus. Dar kiti gamino linines servetėles stalo puošybai.

Atvykus Karsakiškio parapijos klebonui Jonui Morkvėnui prasidėjo renginys, skirtas adventui. Renginys prasidėjo mokytojų giedama advento giesme „Leliumai“. Dešimtokai   pristatė advento laikotarpiui skirtas žvakes, papasakojo apie jų reikšmes ir svarbą. Žvakėmis papuošė ir advento vainiką. Klebonas pagyrė mokyklos bendruomenę, kad skiria tiek dėmesio Kristaus gimimo laukimui, susitaikymui, pagarbai, advento tradicijoms. Lietuvių kalbos mokytoja perskaitė B. Brazdžionio eiles „Atleisk man, Viešpatie“. Penktokai ir septintokė papasakojo apie senovės lietuvių darbus šiuo niūriausiu metų laikotarpiu ir uždegė 7 žiburėlius: atleidimo, meilės, draugiškumo, pagalbos, supratimo, drąsos ir pritarimo.

Po žaidimų ir šokių visi sugūžėjo prie advento valgiais kvepiančio ir 8 klasės mokinių įspūdingai papuošto stalo. Klebonui palaiminus gausų valgiais nukrautą stalą, skanavome patiekalus, gyrėme įdėtą triūsą ir išmonę, džiaugėmės mokyklos bendruomenės kūrybingumu ir bendradarbiavimu.

Ramiai, šiltai ir draugiškai praleistą dieną mokykloje visi prisiminsime ilgai ir su meile.

Nijolė Mogilovienė,

lietuvių kalbos mokytoja