Edukacinė programa ,,Duonos kelias“

Vykdydami visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos projektą ,,Sveikas jaunimas – sveika ateitis-3“, spalio 19 dieną Karsakiškio Strazdelio pagrindinės mokyklos 5­ – 8 klasių mokiniai, lydimi klasės vadovų, dalyvavo edukacinėje programoje ,,Duonos kelias“ Radviliškių kaimo kepykloje. Šio užsiėmimo tikslas – gilinti mokinių žinias apie sveiką natūralų maistą bei atsakingą požiūrį į aplinką.

Vaikai buvo supažindinti su senaisiais darbo įrankiais – spragilu, akmeninėmis girnomis, miltų sijojimo įrankiu ir kt. Mokiniai turėjo galimybę ne tik stebėti duonos ,,gimimo“ procesą, bet ir patys prisiliesti prie duonos tešlos, išraugintos ąžuoliniame kubile. Vaikai patys galėjo paminkyti tešlą, susiformuoti savo duonos kepalėlį, ,,pasišauti“ į pečių ir parsivežti namo savo duonelę.

Taip pat mokiniai ir mokytojai buvo pavaišinti namine gira, šviežiomis bandelėmis.

Džiugu, kad šios programos tikslas buvo įgyvendintas su kaupu. Buvome maloniai priimti Radviliškių kaimo sodyboje, kur ūkininkai Audronė ir Albinas Kisieliai dalinasi kruopele istorijos, patirtimi, sutelktos šiltame duonos kepale.

Projekto ,,Sveikas jaunimas – sveika ateitis-3“ koordinatorė Greta Jankuvienė