Edukacinė diena Tiltagalių skyriuje

Edukacinė diena buvo skirta Pasaulinei gyvūnų globos dienai paminėti. Joje dalyvavo priešmokyklinės grupės ,,Drugeliai” ugdytiniai ir 1-4 klasių mokiniai. Aplankėme Panevėžio gamtos mokyklą. Kiekvienas vežė lauktuvių gamtos mokyklos augintiniams. 1–2 klasių mokiniai ir priešmokyklinės grupės ugdytiniai dalyvavo edukacinėje programoje ,,Mano mažasis draugas”. Vaikai susipažino su gyvūnų, laikomų namuose, įvairove, klausėsi vadovės Rimos pasakojimo apie augintinių namus, susipažino su gyvūnų asmeniniais daiktais, maistu, priežiūra. Įgytas žinias turėjo pritaikyti praktiškai.

3-4 klasių mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje ,,Gerosios ir blogosios šiukšlės”. Šios programos metu vadovė Valda mokiniams paaiškino atliekų rūšiavimo svarbą ir naudą, supažindino su rūšiavimo ir perdirbimo simboliais, papasakojo apie atliekų perdirbimą. Patys mokiniai turėjo rūšiuoti buityje susidarančias atliekas.

Kita edukacinė–kūrybinė programa tai – ,,Vaikystės spalvos keramikos kolekcijoje” vyko Panevėžio dailės galerijoje. 1–4 klasių mokiniai grožėjosi Panevėžio tarptautinių keramikos simpoziumų kūrinių kolekcija, žiūrėjo trumpus nuotaikingus animacinius filmukus, kuriuose atgyja menininko nulipdyti personažai. Po to kiekvienas sau susikūrė žiūrėto animacinio filmo personažą iš modelino.

Grįžę į mokyklą mokiniai surengė savo kūrybinių darbelių parodą. Mažieji išvykos dalyviai, dalindamiesi įspūdžiais su savo artimaisiais ir draugais, aptarinėjo, kokį augintinį norėtų turėti namuose.

Edukacinės išvykos metu vaikai įgijo ne tik naujų žinių, gebėjimų, tobulino bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius,  bet ir patyrė daug džiugių emocijų.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Roma Gurevičienė