Dešimtokai pasirinkimo kelyje

Karsakiškio Strazdelio pagrindinės mokyklos dešimtokai atliko praktinį profesijos pasirinkimo testą, kuris remiasi žymaus amerikiečių psichologo John Holland asmenybės tipais. Testo tikslas – padėti mokiniams geriau suprasti save, apskaičiuoti ir apmąstyti, kokią mokslo ar karjeros sritį rinktis. Šis klausimynas skirtas profesijos ieškojimui, bet jis nenusprendžia už mokinius, kokią profesiją pasirinkti. Šis savarankiško profesijos pasirinkimo klausimynas skirtas profesinės veiklos tyrimui ir planavimui. Atli­kus visas užduotis, siūloma ieškoti papildomos informacijos apie dominančias profesijas.

Save geriau pažinti ir apibendrinti testo rezultatus mokiniams jau daugelį metų padeda Panevėžio rajono pedagoginė psichologinė tarnyba. Su mokiniais bendravusi, juos konsultavusi psichologė Liuda Nikolajeva apibendrindama gautus rezultatus akcentavo, kad beveik visi jaunuoliai orientuoti, žinantys, ko nori, turintys pagrįstų planų ir tikslų. Taip pat ji pabrėžė, kad mūsų mokyklos dešimtokai – šilti, malonūs, nuoširdūs žmonės.

Mes, pedagogai, linkime jiems rasti savo mėgstamiausią sritį, mylimą darbą, o svarbiausia – išlikti Žmonėmis.

Nijolė Mogilovienė,

atsakinga už ugdymą karjerai