Baltų literatūros savaitė

Baltų literatūros savaitė Panevėžio r. Karsakiškio Strazdelio pagrindinėje mokykloje. Aktyviausiai šios savaitės veiklose dalyvavo  mūsų mokyklos pradinukai. Jiems buvo pravesta  latvių literatūros pamokėlė, kurios metu mokinukai buvo supažindinti su žymiausiais latvių rašytojais, pačiomis gražiausiomis latvių pasakomis. Latvių pasakas skaitė bibliotekininkė Danguolė, trečiokė Viltė, ketvirtokė Guoda. Klausėmės aktorės Vaivos Mainelytės skaitomų pasakų. Kiekviena perskaityta pasaka buvo aptarta. Karščiausių diskusijų sulaukė pasakos ,,Nykštukas“, ,,Du stipruoliai“ ir ,,Puošeiva ponas“. Vaikučiams reikėjo išsirinkti įdomiausią pasaką ir ją iliustruoti. O kitą dieną visiems savo draugams pristatyti savo kūrybinius darbelius.

Dar viena pamokėlė buvo skirta latvių kalbai. Pradėjome mokytis latvių kalbos žodžius, išmokome pasisveikinti, padėkoti, atsiprašyti, palinkėti draugui gero apetito.

Vyresnieji maironiečiai padarė stendą, supažindino  su Latvijos atributika, su  į lietuvių kalbą išverstomis latvių knygomis . Mokyklos bibliotekoje pristatė latvių rašytojų knygų, esančių mūsų bibliotekoje, parodą.

Jūs galite komentuoti, arba sekti komentarus.