Aktyvios, įdomios ir linksmos pramogos Žalvario parke

Panevėžio rajono savivaldybės biudžeto lėšomis vykdomas tęstinis projektas „Mes galime“ Karsakiškio Strazdelio pagrindinėje mokykloje. Numatyta projektinė veikla – išvyka į Žalvario parką – įvyko  spalio18 d. Žalvario parke iškilmingai mus pasitiko  charizmatiškas 40 ha sodybos savininkas Algirdas,  nuo pat pirmų susitikimo minučių užvaldęs visų dėmesį ir pagarbą. Smagų  protmūšį „Ar žinai?“  laimėjo visi, nes klausimai ir atsakymai buvo taip originaliai ir įdomiai pateikti, kad atsiminsime ilgai istorinius įvykius, datas, asmenybes ir kt. Orientacinėse varžybose reikėjo surinkti kuo daugiau žymeklių, kurie paslėpti instaliacijose. Visi mokiniai aktyviai dalyvavo ir iš 69 surinko 61. Šeimininkas juos labai pagyrė, nes retai kas tiek suranda.  Po tikro šūvio iš patrankos prasidėjo linksmoji ekskursija. Aplankėme originalius parko objektus, kurių yra per 80: Visatos kiaušinis, Robinzono namas, Puntukas, Mūsų NASA, Didžiausias Lietuvoje Kreivų veidrodžių kambarys, Teleskopas, Kūrybinis kalėjimas, Liaudiškas automobilis, Stalkeris, Brolių Grimų kampelis, Revoliucijos alėja, Avilys ir kt., prie kai kurių vyko mini konkursai, varžybos. Išbandėme Baimės faktorių. Po pietų Tvarte tęsėsi pramogos lauke:  Timpukas, SUMO, Boksas, kliūčių ruožas „Pelkė“, bėgimai su penkiavietėmis slidėmis ir Sabo batais.  Batutas. Labirintas. Maudynės kamuoliukų ir kempinėlių baseinuose. Pliažo tinklinio varžybos. Žaidėme ir  vidaus kūrybinius žaidimus,  važinėjomės  velokartais, nusileidome kalneliais bei linu didžiajame tvenkinyje „Skrydis per Atlantą“. Pabaigoje šviesų instaliacijose vyko  diskoteka „Iki pergalės“. Nepaprastai įdomūs užsiėmimai taip patraukė mokinių ir mokytojų dėmesį, kad nei karto nė vienas neišsitraukė telefono, kuris Žalvario parke vadinamas „durnadėže“ (taip  pat pavadintas televizorius ir kompiuteris). Visus ir visur lydėjo juokas, džiaugsmas, gera nuotaika… Tikrai įgyvendintas projekto pirmas laukiamas rezultatas: turiningai, prasmingai ir įdomiai praleisti laisvalaikį. Ačiū parko savininkui ir puoselėtojui Algirdui už nuostabų parką, gerą laiką, žinias, puikias emocijas ir Panevėžio rajono savivaldybei už paramą.

Nijolė Mogilovienė, lietuvių kalbos mokytoja