Kaziuko mugės šurmulys Karsakiškio Strazdelio pagrindinės mokyklos Tiltagalių skyriuje

Kartu su pavasariu į Lietuvą atkeliauja ir Kaziuko mugė. Kovo 4-ąją dieną Tiltagalių mokykla virto šventiniu Kaziuko mugės šurmuliu. Čia skubėjo mokiniai, jų tėveliai, artimieji bei kaimo gyventojai.

Šventės dalyvius ir svečius pasitiko bei linksmino muzikos mokytoja Sigita Kamantavičienė. Jai barškučiais pritardami talkino mokyklos mokiniai.

Mokytoja Nida Stakienė visus šventės dalyvius pakvietė į ,,Amatų dirbtuvėlę“ ir supažindino su įvairiais amatais, rankų darbo kūriniais.

Džiaugiamės, kad šventėje sulaukėme daug svečių, puoselėjančių liaudies tradicijas ir senuosius amatus. Savo rankdarbius, pomėgius pristatė tiltagalietės: šventės dalyviai buvo sužavėti siuvinėtojos Reginos Sitnikovos darbais, Danutės Petrauskienės darbų paroda. Savo darbus pristatė verpėja, mezgėja, audėja bei nerėja Antanina Liktorienė. Apie savo pomėgius pasakojo pynėja, siuvinėtoja Eugenija Žebrytė. Audronė Jatužienė parodė, kaip neriama vąšeliu. Gražina Šaparnienė pristatė savo mezginių kolekciją. Su vilnos vėlimo amatu supažindino ir mokė pasidaryti gėlę Eglė Morkūnienė iš Aščiagalių kaimo. Vytautas Jonušis iš Akmenių kaimo šventės dalyvius nustebino iš vytelių pintais milžiniškais krepšiais, kuriuose galėjo tilpti kiekvienas norintis. Buvusi mokyklos mokinė Jovita Sermontytė stebino savo kruopštumu ir kantrumu demonstruodama popieriaus lankstymo meną.

Mugės dalyviams nuostabą kėlė Lauros Morkūnienės išsaugoti senieji muzikos instrumentai: gramofonas, bandonija. Visi nustebo, kai muzikanto Vytauto Jonušio rankose atgijo senoji bandonija. Aistės Kopūstienės atneštas verpimo ratelis pakluso verpėjos Antaninos Liktorienės rankoms. Ji parodė, kaip senovėje moterys verpdavo siūlus. Vaikams buvo smagu šį amatą išbandyti patiems. Mokytoja Lolita Skumbinienė pristatė savo tapytus darbus ir supažindino su kalvystės amatu.

Kaziuko mugės dalyviai, pasigrožėję rankdarbių paroda ir susipažinę su įvairiais amatais, skambant muzikai ,,sugurgėjo“ į ,,Kaziuko turgelį“. Čia stalai mirgėjo nuo vaikų padarytų įvairių darbelių, malonių smulkmenų, suvenyrų, mezginių, mamyčių ir močiučių pagalba iškeptų skanumynų.

Mugės svečius ir dalyvius ,,Kazytės užeigoje“ sutiko užeigos šeimininkė – mokytoja Roma Gurevičienė. Ji pakvietė pasivaišinti šilta, kvapnia arbata, paskanauti naminės duonos, kaimiškų lašinukų, sūrio.

Šventė baigėsi ,,vakaruškomis“, kur buvo galima padainuoti, patrypti, įvairiose rungtyse sudalyvauti ir prizą – riestę – gauti.

Iš Kaziuko mugės visi grįžo geros nuotaikos, pilnais krepšiais bei dvasiškai praturtėję.
Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Roma Gurevičienė

Nuotraukos Romos Gurevičienės.

Mugės svečius ir dalyvius ,,Kazytės užeigoje“ sutiko užeigos šeimininkė - mokytoja Roma Gurevičienė. Ji pakvietė pasivaišinti šilta, kvapnia arbata, paskanauti naminės duonos, kaimiškų lašinukų, sūrio.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Roma Gurevičienė

Jūs galite komentuoti, arba sekti komentarus.